Wpis z mikrobloga

Witam Planszowe mirki. Dzisiaj z racji piątku odpalamy w nowej ekipie Root (wcześniejsza nie była specjalnie zainteresowana grami wojennymi). Mam nadzieję, że przyjmie się jak najlepiej, a gra będzie częściej gościła na stole, co da mi powód do nabycia dodatku podziemia ( ͡° ͜ʖ ͡°) i talii banitów.

Mam nadzieję w końcu w to wygrać, bo jak na razie to moja różowa przoduje w zwycięstwach.


Jak u was mirki z grami strategiczno-wojennymi? Co w ten weekend planujecie ograć?

#gryplanszowe #grybezpradu
Pobierz lizakoo - Witam Planszowe mirki. Dzisiaj z racji piątku odpalamy w nowej ekipie Root ...
źródło: comment_1633069807vWvielDOR7AAG8LFmp288R.jpg
  • 17
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@lizakoo: pewnie root, może falling sky. Muszę ogarnąć burning Bridges bo właśnie przyszedł. Oprócz tego solo muszę przypomnieć sobie bayonets & tomahawks ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@lizakoo: root jest dziwna gra.
Dla casuali za duzo zasad, interakcji i zlozonosci. Uczyc kogos grac w root to mordega a zeby zagral dobrze to trzeba z 2-3 gry minimum.

U osob lubiacych areacontrol, strategie czy dudes on map to juz spoko opcja. Tyle ze z grupa tego typu osob lubie cos jeszcze ciezszego i zwykle gramy z TI albo Cywilizacje poprzez wieki.

No i Root mimo ze fajny lezy mi
@Zorak: Akurat do ekipy doszło dwóch geeków. Jeden z planszówkami area control jest ograny, drugi trochę mniej, ale z drugim to kilka lat wstecz potrafiłem cały dzień pykać w RTS'y. Myślę, że będą zajarani po wytłumaczeniu zasad. Wiadomo, że pierwsza gra to jest sztywna, ale po wytłumaczeniu zasad i wybraniu przez nich frakcji, którą będą grać, zawsze nakreślam jak ma to wyglądać i jakie działania są niepożądane aby rozgrywka była efektywna.
@lizakoo: Przez weekend to chyba w nic, może tylko 7 cudów świata pojedynek. Wczoraj było spirit Island i micromacro to na ten tydzień mi starczy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Anlak: No jak to miras. 2 gry na tydzień to o 10 gier za mało! Liczę na to, że poprawisz się przy jesiennych wieczorach z grzanym winem!

Jak mikromakro oceniasz?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@lizakoo: najgorzej jest właśnie kogoś znaleźć do grania, potem trzeba tak wytłumaczyć żeby się nie zniechęcił, a następnie może mu się to spodoba. Dużo osób nie chce poświęcać tyle czasu żeby nauczyć się grać w jedną konkretną grę. Może kiedyś uda nam się zagrać, ewentualnie można zagrać prze tabletop simulator ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Udało mi się zrobić jeden wpis na temat crusade, postaram się kontynuować i
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@lizakoo: w roocie fajne ale tez ciezkie dla nowych jest ze
1 gra uczysz sie grac swoja frakcja
Pozniej warto innymi sie nauczyc
I po paru grach zaczynasz juz grac tak jak sie powinno czyli optymalnie swoja feakcja plus blokowanie i kontrola innych.

Innym minusem roota jest to ze nie kazda frakcja sie sprawdza w danym zestawieniu graczy.
Tj w podstawce 1v1 w zasadzie tylko koty i ptaki.
@Zorak no tak, trzeba się ograć, bo inaczej dostaniesz wpierdziel od kogoś lepszego. Z racji tego, że będzie dwóch nowych to raczej przy wyniku końcowym będzie dla nich ważne aby jeden świeżak był lepszy od drugiego, chociaż miałem sytuację, gdzie już w pierwszej grze gracze zrozumieli frakcje i mnie udupili w zarodku.

Co do tej gry 1v1. Próbowałem koty vs ptaki/koty vs myszy/ptaki vs myszy/myszy vs jaszczury/koty vs jaszczury i wszędzie grało
@lizakoo: z ciężkich gier wojennych to tylko gra o tron weszła na stół z uwagi na temat, który prawie każdy zna no i zasady są stosunkowo w miarę proste, które w logiczny sposób z czegoś wynikają więc dużo łatwiej się to tłumaczy i dzięki temu próg wejścia jest niższy. Co innego długość gry, nie da rady skończyć w jeden wieczór kiedy każdy sączy browara, ciągle trwają pogaduchy i co chwilę ktoś
@Hard_Ancient_Life: nie oglądałem gry o tron, ale ogólnie area control lubię. Siadając do gry o tron (kilkukrotnie) oczekiwałem, że te wrzucanie żetonów akcji i odkrywanie ich na raz będzie emocjonujące. Kończyło się na tym, że ja miałem taktykę wyłożoną i siedziałem patrząc na planszę aż ktoś inny ułoży swoje żetony.. NUUDA..
Następnie rozgrywanie tych akcji, które w sumie może ogarniać jedna osoba, a reszta patrzy, bo wszystkie akcje ma już wyłożone