Wpis z mikrobloga

Ile gminy wydają na lekcje religii w szkołach? Pokazuje to mapa stworzona przez Piotra Pawłowskiego, Pawła Nijakowskiego i Dawida Lewińskiego dzięki dostępowi do informacji publicznej. Jak się zbiera dane z ponad 2 tysięcy gmin, gdy się tego wcześniej nie robiło i od czego wszystko się zaczęło? Rozmawiamy z twórcami mapy prezentującej wynagrodzenia katechetów w skali całej Polski: Ile gminy wydają na lekcje religii – rozmowa z twórcami mapy.

Wołam:


Miłego wieczoru! ( ͡° ͜ʖ ͡°)
__
#prawo #prawodoinformacji #niebojsiepytania #ciagniemywladzezajezyk #watchdogpolska #szkola #samorzad #gmina
  • 34
@Watchdog_Polska: Moja rodzinna miejscowość raczej mało znana jest na całą Polskę, na szczęście w przeliczeniu wydawanej kasy per uczeń mamy zaszczytne drugie miejsce w całym kraju. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
edit. powinienem raczej zaznaczyć moja rodzinna gmina. Urząd Gminy sąsiaduje z zakonem, a przez ulicę jest największy kościół jaki mamy, więc w sumie mogłem domyślać się od dawna
@komentarze:

a co, gminami z napisem "brak danych"?

tzn jeszcze sa jakies batalie o uzyskanie tych danych?

Mówią o tym twórcy mamy w wywiadzie:

A co z tymi szarymi punktami na mapie, które oznaczają brak danych? Dlaczego tych danych nie udało się zebrać? Czy nie wszystkie gminy zostały zapytane, czy po prostu nie wszystkie odpowiedziały?

Paweł: Ja w Wielkopolsce zapytałem wszystkie. Część twierdziła, że to jest informacja przetworzona, niektóre gminy przekonywały,
@Watchdog_Polska @kotostrupoo: "Pogrzebałem w statystykach i wygląda to na błąd. Powiat słupski jest organem prowadzącym dla szkół, które nie leżą na jego terenie. Dopiero dokładna analiza danych adresowych szkół i menowskich pozwoliła to wyłapać. Pech chciał, że była to szkoła do której uczęszcza ponad 800 uczniów. Już poprawiłem.
W 3 innych miejscach było podobnie, choć tam były różnice niewielkie i zostało to naprawione."