Wpis z mikrobloga

#motocykle
Jakie macie stopery?
I czy ktoś ma Alpine MotoSafe Race? Czy one sprawiają, ze będzie efekt nurkowania pod wodą, czyli efekt zatkanego ucha (bardzo nieprzyjemny) jak w słuchawkach dokanałowych?
I jak z płaceniem na stacji, słychać kasjerkę, gdy kasku nie ściągamy?
  • 10
@Hamza: Mam MotoSafe Pro - te czarne są bardzo ok, efekt zatkanego ucha miałem raz jak jakoś źle wsadziłem, poprawiłem i było ok. Po dwóch miesiącach urwały mi się kulki z końcówek do wyciągania ale nie przeszkadza to za bardzo. Na stacji w kominiarce, kasku i zatyczkach nie jest jakoś super komfortowo ale idzie się dogadać, nawet z fakturą :P

W czerwonych jeździłem raz, tłumią sporo mocniej ale na razie katuje
@Hamza alpine touring mam czy jakos tak. Jestem bardzo zadowolny. Wlasnie wrocilem z 4 dniowego tripa gdzie jezdzilem od rana do wieczora w nich. Nie wiem czy moze byc ciszej. Ja jestem bardzo zadowolony. Jak wcisne za mocno to jest efekt nacisku w uszach ale juz ogarnalem jak ma byc by bylo wygodnie i cicho zarazem.
JA mam loop experience pro i bardzo sobie chwalę - nie zamykają ucha (jest otwarty kanał) i wbudowany filtr tłumiący przede wszystkim niskie/wysokie tony (-20dBm, + opcjonalna wkładka zwiększająca tłumienie do -24Bm. Siedzą całe w uchu (ja osobiści emogę w nich spać), wyglądają jak dla mnie spoko,bardziej jak biżuteria czy cuś niż hamska zatyczka ;)

tutaj zdjęcie jakiegoś gościa z zatyczkami: https://preview.redd.it/nvhr8p6emmd71.jpg?width=640&crop=smart&auto=webp&s=8f0d264ffa98b80bc99a759d65a5933b88a5d512
@Hamza: mam alpine motosafe czerwone, nie ma efektu zatkanego ucha, na stacji normalnie place, nawet czesto nie wyciagam ich na postojach i normalnie rozmawiam i nikt nie wie nawet, ze je mam. Polecam w opor. Ja do tego stopnia sie uzaleznilem, ze woze 2 komplety na wypadek, jakbym jakis zgubil.