Wpis z mikrobloga

Mireczki czy jest jakiś sterownik / regulator pieca gazowego
z opcją zdalnego sterowania?
Chodzi o takie urządzenie co każdy to ma, co ma piec gazowy w mieszkaniu/domu,
gdzie ustawia się temperaturę/programy.
Ale tak żeby przez Internet (obsługa mieszkania gdzie indziej) można było ustawiać temperaturę i ustawiać programy.
Znalazłem takie do ogrzewania podłogowego, dość niedrogie bo ok 150 zł,
są pod Tuya, google assistant itp ale nie ma w opisie, że nada się do pieca
gazowego. Znalazłem tez drugi firmy Salus ale dość drogi bo ok 450 zł

Macie jakieś pomysły? Albo inaczej to rozwiązać?

ten co znalazłem za 150
https://allegro.pl/oferta/termostat-pokojowy-regulator-temperatury-16a-wifi-11060038007
i drugi ale dość drogi bo ok 450 zł
https://allegro.pl/oferta/salus-internetowy-regulator-rt310i-9783971024

#remontujzwykopem #remont #budownictwo #budujzwykopem #budowadomu
#budowa #elektronika #elektryka #homeassistant #domoticz #tuya
#googleassistant #alexa #ogrzewanie #klimatyzacja #wentylacja
  • 6
@wykops2: zasadniczo piec gazowy to grzeje lub nie w zależności od tego, czy ma zezwolenie. To może być nawet jeden styk - a teraz pozostaje kwestia sterowania tym stykiem. Tam można podłączyć termostat pokojowy sztuk jedna (może być zdalnie sterowany), ale wówczas kocioł wyłączy się gdy temperatury w tym jednym pomieszczeniu osiągnie zadany poziom.
Albo można tam podpiąć centralkę sterującą do CO, która zbierze sygnały np. z 5 czy 10 termostatów
@wykops2: Dużo zalezy od konkretnego modelu kotła oraz od samej instalacji ogrzewania (podlogowka, grzejniki). Jest kilka sposobow na to, np. sterowanie pompami, sterowanie kotlem, termostaty na grzejnikach, silowniki na rozdzielaczach....
@Pwado: tak jak wyżej pisał @MiQ27: to proste załączanie na dwużyłowym kablu, zwarte piec działa, rozwarte piec nie działa, regulator po prostu ustala to po temperaturze w pomieszczeniu
@wykops2: to napisz nam jeszcze, czy chcesz ustawiać temperaturę indywidualnie w pomieszczeniach, oraz jaki jest teraz rozwiązane ogrzewanie - grzejniki/podłogówka, kolektory, pompy itp