Wpis z mikrobloga

Przerwałam naukę kończąc 2 klasę LO w czerwcu 2013 roku. Zależy mi na ukończeniu liceum i maturze.
Czy są jakiekolwiek szanse, że jakieś zaoczne LO nie będzie mi kazało robić całego liceum 4 lata ? Nie uśmiecha mi się 4 lata robić liceum a dopiero po 4 latach studia 6 lat (magisterka - elektrotechnika).
Czy znacie jakieś takie zaoczne lo w Warszawie lub jak wygląda sprawa z lo w trybie eksternistycznym ?
#przegryw #praca #wyksztalcenie #warszawa #szkola #rozowepaski
  • 22
  • Odpowiedz
@SlonskoBaba: Eksternistycznie polega chyba na tym że możesz po prostu podejść do egzaminów nawet za kilka msc, z tego co widzę to luty 2022 i jak zdasz to masz świadectwo ukończenia liceum i możesz podejść do matury w tym roku szkolnym jakbyś chciała.
  • Odpowiedz
@sner: dziękuje za informacje.
Dzwoniłam dzisiaj do OKE w Warszawie i mogę wszystkie 11 przedmiotów zdać w lutym.
Niestety nie pytałam się jak to się ma do deklaracji maturalnej do matury 2022 :/
Czy wysyłać deklarację maturalną z załącznikiem że będzie się miało te egzaminy eksternistyczne czy jak ?
  • Odpowiedz
@SlonskoBaba:

osoby, która w sesji zimowej 2022 r. zamierza ukończyć liceum na podstawie egzaminów eksternistycznych.

Deklaracja 1b do 31 grudnia do dyrektora OKE z tego co widzę, oraz.

Osoba dopuszczona do egzaminów eksternistycznych, która zamierza w danym roku szkolnym przystąpić do wszystkich

egzaminów wymaganych do uzyskania świadectwa ukończenia liceum ogólnokształcącego oraz do egzaminu maturalnego,

świadectwo ukończenia liceum ogólnokształcącego przedkłada dyrektorowi szkoły, w której przystąpi do egzaminu

maturalnego, niezwłocznie po otrzymaniu tego
  • Odpowiedz
  • 1
@SlonskoBaba ja mam podobną sytuację i zamierzam teraz zapisać się na liceum eksternistyczne, czyli taki jak by kurs który przygotowuje Cię do skończenia szkoły średniej i również matury. Można nawet i w rok średnie ogarnąć jak ktoś będzie się uczył i ogarniał.
  • Odpowiedz