Wpis z mikrobloga

Jak słuchać lepszej jakości muzyki w tym samym budżecie? Zakładając początkowy budżet 1000zł (ew późniejsze dokupowanie mniej ważnego sprzętu). Najlepszy będzie odtwarzacz cd, jakaś wersja HiFi serwisu streamingowego czy co? I czy w ogóle będzie czuć różnice? Aktualnie słucham ze spotify premium z JBL 215TWS.

  • 48
To 1 co możesz zrobić to #!$%@?ć spotify i kupić Tidal Master albo apple music.


@MrXavery: Przecież Spotify ma obecnie opcję hifi z FLACami. Wszystko powyżej FLACa to audiovoodoo

i kupił coś porządnego jak Focal Clear MG albo chociaż Focal Celestee.


@MrXavery: A ja nie bo wydawać tysiące zanim się w ogóle ktoś orientuje co dokładnie lubi w sprzęcie audio to katastrofa. Mówisz "coś porządnego" gdy za 3 x mniej
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@L3gion: no to do przewodowej dorzucić DAC za kolejne 500.

Skoro OP nie celuje w audiofilie, to pewnie będzie bardziej zadowolony ze studni basu z WH niż płaskich MDRów podpiętych do Fiio słuchając lotu trzemiela z DSD
niż płaskich MDRów podpiętych do Fiio słuchając lotu trzemiela z DSD


@Leniek: Do tysiaka ma pełno modeli przecież, od płaskich MDR po basowe Fidelio. Na początek super wyborem z DACów jest DragonFly Black za te 300 zeta.
to ja juz nie rozumiem, jestem głuchy i lepiej zebym został na aktualnym poziomie sprzętowym czy jednak usłyszę różnice jak kupie lepszy sprzęt? XD


@anasiks: Czego lubisz słuchać?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@L3gion: ja tam jestem bass headem i WH to dla mnie opcja idealna, jak nie mam źródła to słuchawki sobie dekoduja LDAP, a jak mam pod ręką źródło to zapinam kabel.
@MrXavery: i na czym ma kolega słuchać tych Focali, na karcie zintegrowanej w laptopie? Przecież do nich z niczym poniżej Bursona Conductora 3 / 3x czy tej klasy wzmacniaczy słuchawkowych nie ma co podchodzić. No i mamy 15 k pln vs założony budżet 1 k pln. Jprdl. No niech dozbiera.

@anasiks jeśli słuchasz z komputera, to zerknalbym na Dragonfly Black (choć pewnie jest sporo innych fajnych wzmacniaczy z dac w tym
@Wojtunio: Ile razy będziesz mi to pisał i ile razy mam ci odpowiadać że to moja prywatna opinia i osobiście na jego miejscu bym po prostu dozbierał hajsu a nie bawił się w półśrodki?
że to moja prywatna opinia i osobiście na jego miejscu bym po prostu dozbierał hajsu a nie bawił się w półśrodki?


@MrXavery: No ale nie można się wiecznie chować za argumentem to moja prywatna opinia xD Bo z twojego komentarza wynikało jakby porządne słuchawki zaczynały się jedynie od poziomu finansowego tych Focali. A tak się nie wprowadza ludzi do hobby. Niech weźmie polecane modele do tego tysiaka, przesłucha, poeksperymentuje z rodzajami
@L3gion: Dlatego też napisałem żeby przeszedł się do stacjonarnego sklepu i sam ocenił czego potrzebuje, co słyszy i czy w ogóle warto się pakować w cokolwiek innego niż jego obecny sprzęt.