Wpis z mikrobloga

Jak słuchać lepszej jakości muzyki w tym samym budżecie? Zakładając początkowy budżet 1000zł (ew późniejsze dokupowanie mniej ważnego sprzętu). Najlepszy będzie odtwarzacz cd, jakaś wersja HiFi serwisu streamingowego czy co? I czy w ogóle będzie czuć różnice? Aktualnie słucham ze spotify premium z JBL 215TWS.

  • 48
@anasiks: To 1 co możesz zrobić to #!$%@?ć spotify i kupić Tidal Master albo apple music.
Potem możesz myśleć o jakiś fajnych słuchawkach jeżeli chcesz zostać przy słuchawkach. Ja bym na twoim miejscu dozbierał i kupił coś porządnego jak Focal Clear MG albo chociaż Focal Celestee.

@anasiks: najlepsze wyjście od strony jakości to TIDAL HiFi + mały wzmacniacz słuchawkowy + słuchawki na kablu. Poczytaj audiofanatyk.pl, dobierzesz tam coś w tym budżecie do rodzaju muzyki, którą lubisz. Sensownego zestawu z kolumnami za tyle nie złożysz, musiałbyś mieć ze 2-3k pln minimum (przy używkach).
@przekliniak: Dlatego pisałem że JA na jego miejscu bym DOZBIERAŁ i kupił coś raz a porządnie. Będą grały dobrze nawet z telefonu a w przyszłości może kupić do nich sprzęt by polepszyć jakość.

@anasiks: jakość CD jest turbo zbliżona do jakości AM. Na papierze to nawet AM wygrywa. Na razie jak nie masz na czym słuchać to bym się nie zastanawiał nad CD tylko sprzętam na którym słuchasz
@anasiks: A masz taką kolekcję płyt? :) i będziesz kupował nowe, jak się pojawi coś fajnego? :) Ja już dawno odpuściłem. Winyle dla przyjemności raz na jakiś czas, a TIDAL do normalnego słuchania… plus do odtwarzacza CD tez potrzebujesz wzmacniacz i słuchawki.

Jakość w streamingu TIDAL HiFi będzie taka sama, ale oczywiście jak korzystasz ze źródła cyfrowego, to musisz mieć DAC, który w przypadku wzmacniaczy słuchawkowych często jest „w jednym”.
bo powiem szczerze ze porównuje teraz spotify i AM na wymienionych w poście słuchawkach i tylko w niektórych utworach widzę znacząca różnice
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@anasiks: za 1k najlepsza jakość da Ci streaming HiFi i słuchawki z dobrym kodekiem. Może Sony WH1000XM3 już za 1k znajdziesz. Albo jako odtwarzacz możesz poszukać LG V30 V40 V50. Mają bardzo dobre DAC wzmacniacz i obsługę formatów HiFi.

1k to jest półka cenowa przeciętnych microlabow solo 9C a gdzie do tego jeszcze źródło
@MrXavery: może słaby sprzęt bo słuch muzyczny mam trenowany od dziecka (gra na perkusji, basie, gitarze, solo, w zespole itd), a może audiofilstwo nie dla mnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@MrXavery: To tak, jakby gosc pytał o nowy samochód miejski do 80k pln, a Ty mu mówisz, ze Ty bys dozbierał do RS6…

Jak chcesz mu polecić coś, co gra rewelacyjnie ze wszystkiego, to poleć mu bowersy pi7, bo je sobie zestawi tez z kompem i cena to tylko 160% założonego budżetu ;)
@Wojtunio: Po to się pyta na forum publicznym żeby każdy mógł skomentować. Ja jestem fanem kupowania czegoś raz a porządnie. Jak myśli naprawdę o pójściu w zajebistą jakość to poczekałbym trochę i kupił Focale. To moje zdanie i tyle.

słuchawki z dobrym kodekiem. Może Sony WH1000XM3 już za 1k znajdziesz.


@Leniek: Serio, bezprzewodowe zamknięte Sony po blutuf? xD To super słuchawy na zewnątrz (choć mocno przebasowione) ale w domu zjadają je przewodowe konstrukcje do 500 zeta.