Wpis z mikrobloga

Mirki, chciałbym odrobinę nauczyć się C++, ale trochę nie bardzo mam jak bo w #pracbaza , ze względu na politykę firmy (wszystko remote desktop, internet tylko przez #citrix i te sprawy) za bardzo nie mam jak pobrać jakiegoś darmowego IDE. Mam czytnik i jakieś ebooki z podstawami (teorię sobie więc ogarnę), ale też po prostu rozkminiałem, czy przypadkiem nie zrobić myku z wgraniem jakiegoś środowiska deweloperskiego na telefon i tam się tym pobawić albo jakiś kompilator/IDE online w czasie pracy, jak wyrobię się ze swoimi codziennymi rzeczami. Co polecacie?
#programowanie #naukaprogramowania #informatykamator #informatyka #informatykapoziomekspert
  • 12
  • Odpowiedz
@Drill90: Jejuśku, skoro pracujesz, kup jakiegokolwiek lapka/ komputer za 200zl i nawet na linuxie sobie wszystko ładnie i za darmo skompilujesz (ʘʘ)

Nie do końca rozumiem jak można mieć służbowy komputer do wszystkiego..
  • Odpowiedz
@kajak98: nie w tym rzecz, pracuję z biura (zdecydowałem się na powrót, bo jednak wolę być między ludźmi - trochę w czterech ścianach za bardzo ciągnęło mnie do przyjemności typu browareczek albo wszystko inne, byle nie praca ), więc gdybym był ciągle na home office, to mam prywatnego lapka, na którym mogę się bawić w takie rzeczy, ale w biurze raczej ciężko o swojego domowego kompa, stąd moje pytanie.
  • Odpowiedz
@Drill90: Ok, już rozumiem. Zależy od profilu Twojej „działalności”. Jakbyś porozmawiał np z IT ze potrzebujesz do pracy kompilator i jakis edytor za free?
  • Odpowiedz
@kajak98: to jest kompania outsourcingowa, a my jesteśmy oddelegowani do pracy na jego narzędziach, właśnie dostępnych tylko przez zdalny pulpit. Doinstalowanie czegoś do twojego user profilu jest niemożliwe.
  • Odpowiedz