Wpis z mikrobloga

Wybrał taki bo jest debilem.


@Crow7422: aha, to rozumiem, że jak swoją jazdą rozgrzewam olej do ponad 120 stopni to mam dalej lać 5w30? XDDDDD
jak producent zaleca longlife i wymianę co 30k to też się słuchać?
Oleje zalecane przez producenta mają głównie sprawić, by samochód mniej palił i móc rzadziej wymieniać olej, bo wtedy w excelu auto jest bardziej ekologiczne, bo nie ma tylu odpadów eksploatacyjnych
  • Odpowiedz
@stassma: Oho widze specjalista. Niech zgadne ktoś naoglądał się coobcio garage? Przekraczasz 120 stopni? Masz czujnik temperatury oleju w aucie? Pochwal się co to za auto i ile czasu musisz auto p------ć żeby osiągnąć te 120 stopni.
  • Odpowiedz
@Crow7422: Po uj ci moje auto. To nie jest fabryczna konstrukcja. Wiekszość silników z turbo czy zmiennymi fazami ma czujnik temp. oleju. 20/30 minut ostrego przyśpieszania w gorący dzień wystarczy żeby zagrzać olej do wysokiej temperatury
  • Odpowiedz
@stassma: Przecież Ty wiesz lepiej to pochwal się skąd masz tą tajemną wiedze.

20/30 minut ostrego przyśpieszania w gorący dzień wystarczy żeby zagrzać olej do wysokiej temperatury


@stassma: Naprawde? A co rozumiesz przez wysoka temperatura? 120 stopni to już dużo? To ile razy tym fordem trzeba zrobic 0-100 żeby było dużo?

Wiadomo że mondeo w gazie jeździ po torach, c--j że silnik jest cisno pasowany a zalecane jest
  • Odpowiedz
@polskiekoszmarynieamerykanskiesny: Ta tabela jest słabo aktualna, silnik jest projektowany pod dany olej.
Mam auto wymagające 0W20, a kierując się tabelą nie mógłbym jeździć gdy jest +30 stopni. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zrobisz jak uważasz, dziwi mnie jedynie upór w robieniu wszystkiego poza tym co zaleca producent. Tak dopuszcza on 5W40 oraz 10W40, ale na 1 miejscu zaleca co innego.
  • Odpowiedz