Wpis z mikrobloga

Witam.
Od paru dni jestem posiadaczem Poco X3 Pro (wcześniej Huawei P9 Lite na czystym androidzie).
Zauważyłem, że mam problem z dwiema aplikacjami Mi Fit (i sparowana opaska Mi Band) oraz Messenger.
Problem polega na tym, że w przypadku pierwszej aplikacji gdy "ubijam" aplikacje (niekoniecznie Mi Fit, nawet jak są to inne aplikacje) aplikacja Mi Fit przestaje działać w tle i opaska się rozłącza i później sama się łączy (zapewne Mi Fit zaczyna działać w tle, może to być spowodowane że mam włączoną funkcje autostart).
Natomiast jeśli chodzi o Messenger to jeśli mam wszystkie aplikacje "ubite" to powiadomienia o wiadomości przychodzą mi jak sobie chcą, raz po paru minutach, raz bo parunastu i dłużej (też włączona funkcja autostartu).
Dla obu aplikacji mam takie same ustawienia (autostart, zużycie baterii bez ograniczeń, włączone powiadomienia plus jakieś tam uprawnienia aplikacji)
Teoretycznie rozwiązaniem problemu jest ustawienie "kłódki" przy ubijaniu na obu aplikacjach jednak mam pytanie czy jest to jedyne wyjście z sytuacji?
Pytam ponieważ w starym Huawei nie musiałem tak robić i aplikacje sobie stabilnie działały w tle a nie miałem nigdy do czynienia z Xiaomi.
Co jest dla mnie dziwne to np. aplikacja Gmail czy Pepper działa poprawnie (przychodzą powiadomienia w odpowiednim momencie pomimo "gorszych" ustawień odnośnie baterii czyli ograniczenie zużycia baterii i brak autostartu)
Czy to jest problem softu czy tych aplikacji?
Mam najnowszego MIUI.
#android #miui #xiaomi #poco #pocophone #pocox3 #telefony
  • 9
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kuzniar_Cebularz: wciśnij trójkącik u dołu. Pokaże ci się lista otwartych aplikacji. Przytrzymaj palec na aplikacji z którą masz problem. Pokażą ci się obok niej trzy ikonki w kółkach. Kliknij na kłódkę. Od teraz aplikacja z kłódką nie będzie ubijana.
@Czlowiek_Ludzki tak wiem, mam właśnie tak ustawione (napisałem wyżej tylko może mniej zrozumiale xd) Pytałem po prostu o to czy to jedyny sposób, bo w starym Huawei nie musiałem tak ustawiać żadnej aplikacji żeby mi działała pomimo ubijania. Poza tym tak jak napisałem, zauważyłem ten problem tylko w tych dwóch aplikacjach, np. Gmail i Pepper działają poprawnie w tle pomimo braku ustawienia na nich "kłódki" powiadomienia przychodzą tak jak powinny
@Czlowiek_Ludzki ten system lubi żyć własnym życiem. Raz z kumplem mieliśmy ten sam model telefonu i te same ustawienia, mu normalnie dochodziły powiadomienia mi niekoniecznie. W innym telefonie natomiast zaczęły się problemy po aktualizacji i powiedziałem sobie nigdy więcej miui.
@Czlowiek_Ludzki
@soundboy
Ostatecznie nie wyłączałem optymalizacji. Na Mi Fit dałem "kłódkę" i po jakimś czasie mi zniknęła aplikacja jak włączałem ubijanie a w tle sobie dalej dziala. A w przypadku Messengera nie miałem jakiejś opcji włączonej, już nie pamiętam jakiej i teraz śmiga.

Tyle, że mam taką "dolegliwość" że opaska 2 razy mnie powiadamia, raz jak dostanę wiadomość (Messenger) a drugi raz jak ją odczytam, ktoś coś wie jak temu zaradzić?