Wpis z mikrobloga

@cocieboliczyaztak: A to akurat pominąłem bo wrażliwość na kulturę w krajach zachodu woła o pomstę do nieba. Rówieśnicy w Niemczech nawet filmów już nie oglądają bo jest w nich zbyt dużo treści, przy których trzeba myśleć.
@cocieboliczyaztak: Wiesz co, nie mam badań na ten temat, ale jednak twierdzę, że kraje mniej rozwinięte mają większy ciąg do kultury. Po prostu jak nie ma neta to taka książka wydaje się być super rozrywką. Może kiedyś ktoś to potwierdzi.
@Glupiii: #!$%@? usunąłem, nie chce mi się drugi raz pisać.Ja z niczym nie walczę, nie wyzywam, opisałem zaobserwowane zjawisko i o tyle, po co zaraz dorabiasz jakąś łatkę.
@Zordon_ w mojej ocenie i z tego co zdążyłem zauważyć z moich podróży to w krajach mniej rozwiniętych wcale nie jest inaczej. To właśnie im bardziej zamożne społeczeństw tym więcej osób czyta, interesuje się kultura etc. Natomiast w tych biedniejszych może jest większa chęć wyrwania się z biedy, natomiast chęć do rozrywki intelektualnej wychodzi raczej z chęci samorozwoju kiedy już masz zaspokojone podstawowe potrzeby