Wpis z mikrobloga

Mirki mam pytanie dla bardziej wtajemniczonych mianowicie mam #!$%@?ą skoliozę i do tej pory robiłem tylko przysiady w wariacji goblet squat bo przy "zwykłych" czyli ofc ze sztangą na plecach biodro mi ostro uciekało w dół w miejscu w którym jest te skrzywienie. Czy dobrym pomysłem byłby zakup pasa kulturystycznego żeby jakoś trzymał te plecy i core bo #!$%@? mnie już szarpanie się z samym podnoszeniem hantli do gobleta, w przypadku ciężarów 50kg+ jest to już mocno irytujące?
Pewnie ktoś zarzuci niepoprawną technikę przysiadu ale robiłem to też pod okiem trenera który poprawiał technikę i doradził mi "wypychać kolec biodrowy" co sprawiało mi dużo trudności. Problem pojawia się nawet przy śmiesznym obciążeniu typu 60kg. Siłowo nie mam z tym najmniejszego problemu ale nie startuję w żadnych zawodach i po prostu szkoda mi sobie #!$%@?ć plecy żeby dźwigać więcej na siłę ale jednak chciałbym móc dalej progresować. Ten sam ciężar używany przy goblet squat nie sprawia mi najmniejszych problemów ale tak jak pisałem samo podnoszenie tych hantli jest już mocno niewygodne i pewnie też nieźle obciąża nadgarstki.

#mikrokoksy #silownia