Wpis z mikrobloga

Chciałbym zawołać najbardziej pokrzywdzonego przez Polski rynek pracy mirka @vilas , który to od dwóch lat nie może zmienić pracy, bo nieco oderwał się od Polskiej rzeczywistości. Wiem chłopie, że mgr inz praca fizyczna nie przystoi, ale pokręciłbyś się trochę, zaraz poszedłbyś na brygadzistę potem majstra i życie może byłoby może ciut lepsze. Ale nie. Wtedy straciłbyś sens mirkowania w godzinach pracy, co niestety muszę czytać, bo w robocie lurkuje na niezalogowanym XD

#praca
Pobierz
źródło: comment_1632758297qt15WkMKegq9XuYFAWUfHr.jpg
  • 30
@exerator: nie w godzinach pracy ale na zaległych urlopach , kodeks pracy se poczytaj, do końca września trzeba wykorzystać zaległe urlopy

i nie podawaj prac fizycznych gdzie trzeba mieć zdrowy kręgosłup i serce i nie mieć alergii bo jest zapylenie, ja mogę tylko do pracy biurowej, w fizycznej nie dam rady

brukarza linkujesz - kurna , przecież tam trzeba podnosić 20 kg elementy czy 30 kg

praca take ale dzwiganie do
@vilas: Nie chcę Cie uszczęśliwiać na silę, ale jeśli zdrowie nie pozwala to praca biurowa to słaby wybór zarobkowy w Twoim przypadku.

Wspomniałeś o CADzie. Bez umiejętności projektowania danej branży i doświadczeniu w niej to zostaje Ci bycie zwykłym draftmenem. W tym przypadku na starcie zjada Cię każdy student 5 roku politechniki, który za rysowanie i podpatrywanie projektów weźmie 3k brutto z pocałowaniem w rękę.

Jak już kiedyś wspomniałem w komentarzu,
@exerator: czynsz, czynsz matki, parking, paliwo, wydatki, jedzenie - policz sobie
6 netto to powinno być normalne jak ze 2 tysie na kredyt by byly co miesiąc (cena małego mieszkania to z 600 tysięcy, cena auta to 100 tysięcy)
@exerator I na prawdę myślisz że gość, który przez całe życie wykonuje pracę którą można by powierzyć szkolonej małpie ma umiejętności i kompetencje żeby żeby zacząć pracować na stanowisku wymagającym choć trochę samodzielności? I nie daj Boże odpowiedzialności za to co się zrobiło?
@vilas: nadgodziny w określonej ilości, ale są dozwolone. Nie twierdze że 6k to są duże pieniądze i nie chcę już komentować na co wydajesz, bo nie moja sprawa. Niestety z 6k robią się duże pieniądze jeśli trzeba je komuś zapłacić kto tak naprawdę zaczyna od niskiego/niższego średniego szczebla karierę w firmie (jak by to było w Twoim przypadku). Tym bardziej jeśli mamy do dyspozycji świeżaka z kosztami życia o połowę mniejszymi
@exerator Ja bym mu nawet współczuł i rozumiał jego sytuację gdyby nie jeden szczegół. Jego pogarda dla ludzi fizycznie pracujących, którzy śmią zarabiać więcej od wielkiego pana urzędnika, którego możnaby zastąpić kilkoma linijkami skryptu.
@StefanEm: chyba sam masz IQ małpy skoro porównujesz pracę laboratoryjną czy prawną do szkolonej małpy gdy większość rynku wykonuje jeszcze prostsze zadania

robotnik który nosi paczki nie musi znać prawa unijnego, norm,
robotnik który maluje ściany nie musi znać norm unijnych i obsługi sprzętu laboratoryjnego,
układający bruk nie musi znać przepisów kilku ustaw ani norm ani składników chemicznych bruku lub piasku, jego temperatury topnienia, krzepnięcia i wzorów chemicznych piasku

praca w
@StefanEm: popatrz na stosunek zarobków na zachodzie czy w USA
od kiedy robotnik na zachodzie lub w USA ma więcej niż jakiś kontroler z jakiejś federalnej agencji

na zachodzie pracownik sklepu czy w fabryce ma 1500 euro
policjant, żołnierz, urzędnik nauczyciel 4000 euro
inżynier, programista 3-8 tysięcy euro
lekarz 6-9 tysięcy euro

w Polsce na taśmie w fabryce 4000 a osoby co studiowały i np. w sanepidzie czy inspekcji ochrony środowiska
@vilas: Fizycznym placa duzo, bo ich brakuje. Mało kto teraz chce robic fizycznie za minimalna. Naprodukowano osob z humanistycznym wykształceniem i dlatego przy biurku zarabia sie mało, choc nie przecze ze praca kontroli itd jest potrzebne.
@Osowa22: ale na zachodzie te proporcje są inaczej

w USA to samo

Polska odstaje od zachodu
na zachodzie bazowa pensja urzędnika to 2-3 krotność zarobków pracownika marketu czy magazynu

na zachodzie malujący ściany nie ma więcej od profesora akademickiego czy pułkownika a w Polsce ma

gdzie w armii USA pułkownik czy major mieli by mniej od glazurnika? gdzie ?

mam kumpla majora i podpułkownika - te zarobki robotników przewyższają ich pensje