Wpis z mikrobloga

@guest: mieszkanie plus? CPK? Izera? Rechrystianizacja Europy? Niższa akcyza na paliwo? Emerytury stażowe? Eliminacja wykluczenia komunikacyjnego? Zawód asystenta medycznego, żeby lekarz nie robił papierkologii?

Bez przesady z tą sprawczością PiS. To partia prostych reform jak nałożenie podatku, czy zakup broni w Korei. Nic strukturalnie nie zrobią a jak robią, na przykład likwidacja gimnazjów, to więcej roboty mają z tym samorządy.
jak PiS coś obieca to to wprowadza


@guest: zwłaszcza te programy mieszkaniowe, niskie podatki, 500+ na każde dziecko od początku (to jest dopiero szczyt bezczelności, obiecywać przed drugą kadencją coś, co się obiecywało przed pierwszą i jeszcze twierdzić, że się dotrzymuje słowa xD), budowa elektrowni, reaktywacja stoczni (które sami zamykali bądź sprzedawali, słynna stępka nadal rdzewieje na powietrzu xD), darmowe leki też już miały być xD

https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kraj/1639099,1,przypominamy-obietnice-pis-wydrukuj-i-zachowaj.read - ja tam widzę
nie udawajmy, że nie jest to prawda.

jak PiS coś obieca to to wprowadza.

PO i ich programy 3x15, 3x16, 3x17 jakoś nie doczekały się realizacji..


@guest: ale proszę nie mitologizować skuteczności PiSu w spełnianiu obietnic wyborczych, bo to nie jest prawdą, bo obiecywali i nie spełnili do dzisiaj np:

Obniżenie akcyzy na paliwa,
dopłaty dla rolników,
obniżenie vat,
modernizacja szpitali,
emerytury stażowe,
fundusz inwestycji w szkołę
Tanie samochody elektryczne polskiej
jak PiS coś obieca to to wprowadza.


@guest: Ja nadal czekam na 3 miliony mieszkań z 2007 roku. Większość obietnic które pis wprowadza to te związane z bezpośrednimi transferami pieniężnymi, bo każdy inny przypadek jest zbyt skomplikowany.
@guest: milion mieszkań, sto obwodnic, niższe podatki, ograniczenie liczby ministrów. Oni nawet symbolicznie dają dupy, kojarzysz jakieś wielkie obchody ja 100 lecie odzyskania niepodległości?
@LebronAntetokounmpo ale mają zajebistą firmę PR która te porażki wycisza albo zagaduje. PO dało dupy po całości w tym temacie. Zobacz np VAT 23%, zamiast powiedzieć prosto że to jest potrzebne i #!$%@? to mówili ze tylko na rok. I tak co roku. A PiS? Reforma sadownictwa i bum, reforma #!$%@? po całości ale reforma, słowa dotrzymali. 500+? Budżet zrujnowany ale słowa dotrzymali. Jak taki fajny wujek z wesela, który ci przynosi
@guest: nie mogę się zgodzić - PO faktycznie nie wprowadzało swoich obietnic, ale PiS poza obietnicami przelewów pieniężnych niewiele zrobiło - milion samochodów elektrycznych? polski samochód elektryczny? mieszkanie plus? inwestycje na poziomie 25% PKB? polskie szwalnie od maseczek?
@guest: Na tym własnie polega największa przewaga PO nad PiSem i dlatego ja głosuję na PO - oni tych kretyńskich pomysłów i tak nie wprowadzą w życie, więc mniej mi zaszkodzą xD

Serio ja bym chetnie zagłosował na partie, która by powiedziała "przez 4 lata nie planujemy zrobić totalnie nic".