Wpis z mikrobloga

@Endriu_z_Oppeln: 15% bezrobocia / Legalna praca bez "minimalnej krajowej" / Ludzie masowo emigrujący za granicę xD No #!$%@? faktycznie złoty okres :
https://stat.gov.pl/obszary-tematyczne/rynek-pracy/bezrobocie-rejestrowane/stopa-bezrobocia-rejestrowanego-w-latach-1990-2021,4,1.html

@Anjinsan87: Chłopie jak ty nawet nie wiesz co ci odciągają z wypłaty więc o czym my tu dyskutujemy ¯\_(ツ)_/¯
Wiesz że Zus I Chorobowe to nie dochodowy bo to zupełnie inny podatek? xD . Chłopie średnia krajowa to było wtedy 2691,03 brutto a ty na przekładaniu segregatorów
  • Odpowiedz
@Rumin: No oczywiście xD. Przecież praktycznie każdy tutaj wypowiadający się to gimbus który dzięki mądrościom z wykopu jest głęboko przekonany że za Platformy to mieliśmy kraj mlekiem i miodem płynącym tylko się coś #!$%@?ło jak PiS wszedł. Przeciętny użytkownik wykopu jest święcie przekonany że za Platformy to ludzie jeźdźili nowymi autami, kupowali na potęgę domy i coś tam jeszcze....

Długo w tym kraju nie będzie lepiej, jak następne wybory wygra PO
  • Odpowiedz
@tigga: Mordo te 5 złotych na godzinę to ludzie zarabiali jeszcze w poprzednim dziesięcioleciu. Niskie Pensje/Wysokie bezrobocie/ Brak norm jeśli chodzi o minimalną krajową = wyzysk kapitalistyczny
  • Odpowiedz
za Platformy to ludzie jeźdźili nowymi autami, kupowali na potęgę domy i coś tam jeszcze....


@Plecakowicz:

Teraz za to kupują domy na potęgę za 15 000 za metr XD
  • Odpowiedz
@Rumin: Btw... nie wiem czy jesteś w stanie sobie to wyobrazić ale mieszkania są drogie bo... Ludzie je kupują. Gdyby nie ilość ludzi kupujących mieszkania to spokojnie mieszkanie w starym bloku kupiłbyś nawet w takiej warszawce za 3-4 tys zł/m2 . Popytu jest za mało by nadążyć za podażą i z tego powodu ceny rosną. Zapraszam do szkoły ponadgimnazjalnej tam ci to wytłumaczą ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
A wiesz że to nie PiS odpowiada za ceny mieszkań bo są one są regulowane na wolnym rynku? Ceny mieszkań wyrzucili w kosmos ludzie kupujący je


@Plecakowicz:

Ośmieszasz się tymi bredniami. Inflacja 6% a depozyty w bankach na 0% ale to nie wina NBP/PiSu ze mieszkania za 15 000 za metr XD
  • Odpowiedz
w 2009 miałem na zleceniu 13 zł / h jako student do rozkładania papierów po segregatorach.Te 5 zł to chyba nie te czasy


@Anjinsan87: No bo tak się robi propagandę. Trzeba wziąć jakieś ekstremum w wykresie czasu i przedstawić jako normę. Komu by się chciało sprawdzać fakty. Jeśli takie stawki faktycznie istniały to był to absolutny margines. Jakiś cięć emeryt na nocce czy tego typu prace nie wymagające żadnych kwalifikacji.
  • Odpowiedz
@Girl_Debord: Rynek Mieszkaniowy i ZUS(System rentalny,emerytalny) to coś na czym poległy wszystkie gospodarki świata. Ja rozumiem cisnąć PiS za to co robią ale nie za to z czym nikt nie potrafi sobie poradzć xD
  • Odpowiedz
@dr3vil: Wiesz że Polska istnieję także poza Warszawą i Wrocławiem ? xD

@Rumin: To że ceny są #!$%@? w kosmos również w Niemczech/Holandii/ Anglii to również wina PiSu? xD Pokaż mi kraj europejski który jest w miarę bogaty i ceny mieszkań są niskie. Jeden przykład, kolejny chłopczyk który nie ma pojęcia o czym mówi
  • Odpowiedz
@Rumin:
Chłopie ja naprawdę nie chcę cię poniżać ale no ¯\_(ツ)_/¯

1.Jeśli uznajesz że wina niskich stóp procentowych jest powodem dlaczego ceny mieszkań poleciały w górę to zasmucę cię bo jednak większość jest zakupiona za gotówkę :
https://businessinsider.com.pl/finanse/inwestowanie/mieszkania-za-gotowke/4xze7t4
2. W 90% miejsc w Polsce nie wzrosły nawet o 100% w przeciągu ostatnich 5 lat
3. Nawet jeśli to co mówisz to prawda to znaczy że ludzie strasznie się dorabiają bo mimo
  • Odpowiedz