Wpis z mikrobloga

miałem w lutym zeszłego roku i sprzedałem, nie polecam, chyba, że ktoś chce sam siebie oszukiwać, że procek jest w pełni zgodny z linią 68k. Nie jest. Robione było porównanie przez odpalanie demosceny na 3 x A1200 (V2 i dwie karty z 060). Na V2 nie pokazywały się niektóre efekty ¯\_(ツ)_/¯ No i niestety nie będzie więcej wsparcia dla V2 bo się o hajs towarzystwo poprztykało...
  • Odpowiedz
@Kryspin013: ja pierdziu, zaczyna się - ale akurat nie masz racji w tym przypadku :)
1. Dysk systemowy jest nadal podłączony do portu Amiga IDE (drugi dysk z grami podłączyłem do portu Vampira IDE bo szybszy więc skorzystają na tym gry)
2. Do transferu miedzy PC-Amiga korzystam wygodnie z czytnika CF pod PCIMCIA (czego od 94 nie wykorzystywałem)
3. ponieważ Vampire nie ma wbudowanego Zegara, skorzystałem z Amigowego portu zegarowego aby podpiąć moduł RealTimeClock - co tez pierwszy raz uczyniłem od 94 roku :)
4. V1200 daje mi szybszy procesor + RAM czyli to co dają wszsytkie karty turbo i po to to rozrzerzenie zostało zrobione :)
5. poza tym mam równeż RTG, które nie jest nowym wynalzakiem - a mieści się też na karcie -
  • Odpowiedz
@bergers: nasz Warp 1260 jako karta jest dobrze pomyślana nie ma co.. może kiedyś doczekamy się 060 na fpga któy da jej wiekszego kopa.. o problemami z demkami słyuszałem, demka to raczej nie mój target, wiec dla mnie mała strata
  • Odpowiedz
zakłądam, że pijesz do tego że procesor nie jest koszernym 68k, ale modułem FPGA który realizuje zaprogramowany w sobie procesor 68k,


@ZawzietyRobaczek: bardziej trolluję bo amigowcy się na to łatwo łapią ale też mam lekki bóol dupy o to ile hajsu można #!$%@?ć w komputer by na nim zwykłego quake odpalić albo jak na tych grupkach amigowych czytam, że "amiga najlepsza" a potem się okazuje, że bez wydania 10K nie
  • Odpowiedz
@bergers: jeszcze moze wyjdzie jakiś update, karta jest dobra i jest ich już sporo na rynku - chyba jakoś się dogadali, bo Twórca nadal je robi i chyba odpala kasa za każdy core, kolejne sklepy dostają swoją partię.. na razie mam dość czekania, ICe Drake pewnie bedzie po nowym roku, moze potem itp.. a pierwsze cory pewnie beda mialy jakies wady itp, zreszta nie wiem na ile bedzie on lepszy
  • Odpowiedz
@pablo4096: mam zrzutke z porównaniem poprzedniej karty 030 / 36mhz z 32 MB RAM i FPU, skok z 7 do 160 mipsów, tu raczej nie ma Ameryki do odkrywania bo mysle ze na YT jest sporo filmików wiec na pewno wydajnosc jest identyczna - skoro to ta sama karta z core 2.13 - może jeszcze zrobią jakiś update.. natomiast prędkość dysku pod amiga IDE skoczyła z 1,5 MB/s do 3,5
ZawzietyRobaczek - @pablo4096: mam zrzutke z porównaniem poprzedniej karty 030 / 36mh...

źródło: comment_16328392074c5kYVq2K0VEg3HQOJl4C7.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Najważniejsze ze karta robi wyniki, a ze nie jest w pełni kompatybilna ¯\_(ツ)_/¯, pewnie większość nawet tego nie zauważy ( ͡~ ͜ʖ ͡°).
Niestety Amiga zawsze była drogim hobby, tak wiec cieszy mnie fakt powstania czegoś bardziej przystępnego cenowo.
  • Odpowiedz
jeszcze moze wyjdzie jakiś update


@ZawzietyRobaczek: nie łudź się. Tak wyjdzie jak AGA do V2 500/600 czyli już oficjalnie nigdy. Sprzedałem A1200 z 060 przez tego ciula, czego dotąd żałuję. Gunnar to kłamca, do tego ordynarnie tuszował swoje błędy związane z wadą konstrukcyjną kart V2. Jeżeli ze starego softu coś nie nie działa to facet stwierdza, że to wina programu, a jego implementacja jest doskonała i zgłoszonego buga poprawiać nie
  • Odpowiedz
Niestety Amiga zawsze była drogim hobby,


@pablo4096: 4 lata temu zestaw A1200 z 060@80MHz zamykał się w 2500 :-) gołą Amigę 600 kupowałeś do 300zł. Nie powiem co było 10 lat temu bo zawału dostaniesz hehe
  • Odpowiedz
@ZawzietyRobaczek: nie zrozum mnie źle w mej krytyce. Ja jak najdłuższego zadowolenia z karty Ci życzę! Po prostu przeszedlem tę drogę rozwojową i stwierdziłem, że to dla mnie bez sensu. Mało co wykorzystuje te 130-150 Mips i w efekcie trzymam Amigi z 030 :-) Bo Kłej ma naV2/Warp 21-23fps - naprawdę? 25 lat za późno...
  • Odpowiedz
@bergers: no teraz pakuje w te hybrydy czyli FireBird i IceDrake.. póki co walczę z V1200, najpierw musiałem od razu sflaszować kickstart do 3.2 bo nie widział dysków sformatowanych z ustawieniami 3.2, natomiast teraz jest jakiś problem z ich portem dyskowym V-IDE, jak odpalasz z niego grę to jest zwis, a z normalnego Amigowego jest OK, prawdopodobnie jakiś babol w Core 2.13, ale jeszcze bnede robił testy i szukał buga,
  • Odpowiedz
Amiga jest trudniejsza niż Linuchy i trzeba mieć cierpliwość..


@ZawzietyRobaczek: hasło Only Amiga makes it possible nie wzieło się znikąd ;-) Zwłaszcza jak coś przestaje działać to ciśnie się to na usta xD Prowadzisz na ppa wątek o raycast'cie?
  • Odpowiedz