Wpis z mikrobloga

Kolega z dawnej pracy chce nagle pożyczyć ok 500£ na tydzień czasu.a niedawno rozmawialiśmy i zarabiał sporo więcej odemnie i wrócił po urlopie z Polski i potrzebuję pożyczki. Jako że nie pożyczam takich sum nie rodzinie. Głupio mi odmawiać całkowicie mogę mu pożyczyć max 100.jak mu odpisać że to wszystko co mogę mu zaoferować.?
#uk
#finanse
#pozyczka
#oszczedzanie
#pytanie
  • 37
  • Odpowiedz
@adamsowaanon: Sam odmówiłem ostatnio pożyczki. Nie pożyczaj, przez to są same problemy.

Jak chce oddać w ciągu tygodnia, to niech weźmie pożyczkę gdziekolwiek - widziałem reklamy, że pierwsza pożyczka na 1 miesiąc jest za darmo - bez procentowo.
  • Odpowiedz
@adamsowaanon: pierwsza zasada, niepozyczac od kogos i niepozyczac komus. Jesli ktos potrzebuje kasy to sa od tego specjalne firmy/instytucje.
Jeszcze bedac w polsce stracilem tak dwuch znajomych. Smieszne sumy ale mi nie oddali i teraz im pewnie glupio. A tak cenilem ich znajomosc. Wywalone na kase ale szkoda znajomosci.

I odwrotna sytuacja. Kilka razy ktos mnie poprosil o kase, albo zebt byc "zyrantem" czy kak to sie nazywa. Powiedzialem przepraszam ale
  • Odpowiedz
@Salido: dzięki, właśnie zapomniałem o tym napiszę że jak potrzebuje na jedzenie to mu pomogę kupić coś a jak potrzebuje gotówki to są nieoprocentowane pożyczki za darmo w banku na miesiąc
  • Odpowiedz
bo mi kiedyś polecił pewną pracę na ltd i sporo przegadaliśmy ogólnie i tylko dlatego czułem czy mu nie pomoc najwyżej napisze że jak potrzebuje na jedzenie to mu pomogę


@adamsowaanon: i git, wiadomo nie zostawiaj nikogo glodnym trzeba byc na tyle empatycznym, ale jak komus nie ufasz to nie boj sie odmawiac pozyczek czy czegokolwiek.
  • Odpowiedz
@adamsowaanon: Mi raz dawny znajomy napisał czy mógłbym mu pożyczyć 20 funtów na żarcie bo coś tam, wystalkował na fb ze mieszkam tez na wyspach. Oczywiście osrał sprawę oddawania. Zrobił z siebie szmatę za dwie dychy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz