Wpis z mikrobloga

Ta droga jest genialna. Dojazd do kilkunastu bloków i wolny tylko jeden pas, bo resztę zajęli zaparkowanymi autami. Teraz jeszcze jest niby jakiś projekt, żeby tam miejsca porobić z ruchem wahadłowym i jakimiś zatokami xD W sensie nie jest to tragiczny pomysł, bo i tak w praktyce często jest tutaj ruch wahadłowy i musisz czekać aż ktoś przejedzie. Komiczne jest natomiast to, że na całkowicie nowiutkich osiedlach jest tak tragicznie zaprojektowany dojazd, że świeżo po ich wybudowaniu trzeba coś przebudowywać.

Dla mnie to jest nieporozumienie, że droga, która jest dojazdem dla tylu osób ma takie ograczenia w przejeździe.

#wroclaw #jagodno
Murasame - Ta droga jest genialna. Dojazd do kilkunastu bloków i wolny tylko jeden pa...

źródło: comment_1632725748mo9VMSwC1o2p21JYqE1xKd.jpg

Pobierz
  • 67
  • Odpowiedz
@Murasame: standard. Za mało miejsc postojowych, ludzie mają więcej jak 1 auto na gospodarstwo domowe, dodatkowo absurdalnie drogie garaże podziemne (u mnie ponad 35k za jedno, ludzie drodzy). Na jednym z osiedli w moim mieście z 80% garaży podziemnych jest pusta, ludzie stają na drodze dojazdowej, na poboczach, na chodnikach, ewentualnie jeśli jest wolne to na ogólnodostępnych parkingach, z tym, że po drugiej stronie jezdni pod innymi już budynkami. Dramat.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@AbdulAbdul: ta, bo jeszcze za tanie są mieszkania. Może raczej powinien być obowiązek posiadania miejsca parkingowego w okolicy miejsca zamieszkania, gdy chce się mieć samochód? Albo surowiej i częściej powinno być karane nieprawidłowe parkowanie? Po co kupować samochód jak się nie ma co z nim zrobić i trzeba stawać na zakazie?
  • Odpowiedz
@Murasame: Jagodno to świetny przykład rakowej narośli na tkance miejskiej. Osiedle wybudowane w szczerym polu, z kiepską komunikacją miejską, przy tłocznej arterii ( wylotówka z Wrocławia ), do tego bloki zagęszczone jak się da, połączone wąziutkimi ulicami i ciągle powstają nowe.
  • Odpowiedz
@Jarasznikos: Warto dodać, że na Jagodnie nie powstała żadna wielkomiejska ulica w sensie której by były realizowane inne funkcje niż parkowanie i chodzenie - brakuje chodnika, brakuje usług w przyziemiach, brakuje miejsca na lokalną aktywność i integracje.
  • Odpowiedz
@Bratkello: O cholera to nawet na moim zadupiu w Krzykowie powstał chociaż kawałek drogi wyłożonej kostką. Ciesze się że jest więcej hejterów jagodna, osobiście niecierpie tego miejsca i bardzo nie chciałbym tam mieszkać.
  • Odpowiedz
@amgcla: Właśnie to napisałem - że jeżeli miasto nie wymusi na deweloperach obowiązku budowy odpowiedniej ilości parkingów to deweloper będzie budował ich tyle ile mu się będzie opłacało.
  • Odpowiedz
@Murasame @AbdulAbdul @Haerbin miejsca parkingowe są. Każdy mieszkaniec, nawet ci co nie mają wykupionych miejsc płatnych ma pilota do szlabanu, za którym codziennie jest conajmniej kilkanaście wolnych miejsc ogólnodostępnych, darmowych, ale oni wolą stanąć pod samą klatką, żeby czasem nie przejść 100m od auta do klatki. Ta droga jest gminna, mogą dać znak zakazu zatrzymywania, albo postoju, było to zgłaszane x razy, ale nie dadzą bo "spowolnienie ruchu pozytywnie
  • Odpowiedz
@klokupk: Bardzo fajnie spowalnia ruch. Jak raz tam przejeżdżałem to widziałem jak typka musiala dosłownie 3 razy chować się autem, bo co chwilę ktoś wyjeżdżał z krzyżówki w jej stronę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Murasame: Dlatego Japonia z ich obowiązkiem posiadania miejsca parkingowego by zakupić samochód najlepsza. Cebulaki kupują mieszkania żydząc na miejsca parkingowe a potem całe osiedle zapieprzone ich samochodami.

Wystarczyłoby, żeby do każdego mieszkania było miejsce


Jak dobrze pamiętam według przepisów przypada 1.2 miejsca parkingowego na mieszkanie.
  • Odpowiedz
@AbdulAbdul: @Murasame: jak deweloper buduje to chyba żadnych wymogów, poza miejscami dla inwalidów (które notabene i tak są #!$%@? po 15k u mnie na osiedlu atal nowe miasto jagodno) co do miejsc naziemnych. Chciałem dwa miejsca w garażu (27k sztuka) ale zostało tylko jedno wolne przypisane do mieszkania (79mkw). Gdzie drugie auto postawię a gdzie goście będą stawiali - za choooja nie wiem. Generalnie mają #!$%@? w miejsca,
  • Odpowiedz
@dyslexia: No to jest najgorsze, że nawet jak chcesz kupić, to się nie da. Ja na początku miałem w planach kupić klatkę i szybko ją spłacić ale dopiero od pewnego metrażu dopiero można było kupić miejsce postojowe, więc musiałem wziąć większe mieszkanie, a podwójne miejsca były znowu od kolejnego progu, 60 metrów czy jakoś tak w górę.
  • Odpowiedz
  • 1
@Murasame efekt cichego przyzwolenia miast na taką #!$%@? bo inaczej nie da się nazwać budowy wielkich blokowisk z marną drogą dwujezdniowa.
Są osiedla gdzie korki zaczynają się już w garażu :)
  • Odpowiedz
@SmoQ89: Mogę się mylić ale to raczej miasto odpowiada za taką infrastrukturę. Przecież z jakiegoś powodu zbudowali te drogi i dobrze wiedzieli, że będą tam osiedla. Miastu szkoda było kasy na zbudowanie czegoś bardziej rozbudowanego.
  • Odpowiedz