Wpis z mikrobloga

Ta droga jest genialna. Dojazd do kilkunastu bloków i wolny tylko jeden pas, bo resztę zajęli zaparkowanymi autami. Teraz jeszcze jest niby jakiś projekt, żeby tam miejsca porobić z ruchem wahadłowym i jakimiś zatokami xD W sensie nie jest to tragiczny pomysł, bo i tak w praktyce często jest tutaj ruch wahadłowy i musisz czekać aż ktoś przejedzie. Komiczne jest natomiast to, że na całkowicie nowiutkich osiedlach jest tak tragicznie zaprojektowany dojazd, że świeżo po ich wybudowaniu trzeba coś przebudowywać.

Dla mnie to jest nieporozumienie, że droga, która jest dojazdem dla tylu osób ma takie ograczenia w przejeździe.

#wroclaw #jagodno
Murasame - Ta droga jest genialna. Dojazd do kilkunastu bloków i wolny tylko jeden pa...

źródło: comment_1632725748mo9VMSwC1o2p21JYqE1xKd.jpg

Pobierz
  • 67
  • Odpowiedz
@Bratkello: Czemu, zależy kto czego oczekuje. Jak ktoś chce sobie codziennie wyjść na piechotę do restauracji w centrum, no to może nie będzie zadowolony ale wtedy niech przyszykuje 600k na kawalerkę ( ͡° ͜ʖ ͡°) No i ja też piszę z perspektywy kogoś kto pracuje zdalnie, gdybym miał codziennie dojeżdżać, to pewnie nie podobałaby mi się ta okolica.
  • Odpowiedz
@Murasame: Ruch jednokierunkowy na tej głównej osiedlowej by też rozwiązał problem, tylko trzeba byłoby by dobudować normalny łącznik z Buforową na dole mapki. Po tym zdjęciu widać że chyba jest tam jakiś dziki wjazd
  • Odpowiedz
@galonim: Ale czemu inni mają cierpieć i mieć drogę jednokierunkową z powodu osób, które nie kupiły sobie miejsc parkingowych. Droga powinna być według mnie przejezdna w obie strony i powinien być zakaz parkowania. Jak brakuje miejsc, to niech zrobią parking gdzieś obok, wykupią jakiś kawałek działki na miejsca itd.

Obecnie to wygląda tak, że ludzie kupują mieszkania bez parkingu, wszyscy udajemy, że to jest w porządku, bo przecież nie każdy
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@AnonAlfa: nie, problem mieszkańców xD
Dostawcy też muszą gdzieś zaparkować

A co do domów to akurat każdy z nich ma mnóstwo miejsca do publicznego parkowania na ulicy, w przeciwieństwie do osiedli z blokami
  • Odpowiedz
@Murasame: Ja pracuje zdalnie, ale Jagodno zupełnie mnie nie przekonuje - z prostej przyczyny jest to po prostu obrzydliwa sypialnia. Co mam po pracy robić tam? Fotki całej tej patologii urbanistycznej?

PS w centrum nie musisz wydać 600k pln aby mieszkać w miarę dobrze skomunikowanej przestrzeni
  • Odpowiedz
@Bratkello: W centrum w dobrej cenie to możesz sobie jedynie kupić mieszkanie w kamienicy albo bloku, bez własnego miejsca postojowego. Jak chciałbym nowe budownictwo z parkingiem to ceny są kosmiczne.

Nie będę udawał, że Jagodno to jakieś piękne miejsce. Ja to oceniam biorąc pod uwagę stosunek ceny do jakości.

Większość czasu spędza się w mieszkanie, tym bardziej jak pracuje się zdalnie. Dlatego według mnie będę miał większy komfort w mieszkaniu 50m na Jagodnie niż w droższym i mniejszym 38 blisko
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Murasame: miasto nie chce postawić znaku zakazu parkowania, bo to uspokaja ruch. No i w sumie trochę ma rację. ¯\_(ツ)_/¯
A całe osiedle Archicomu na darmowe miejsca naziemne. Ale co z tego jak ludziom się nie chce 30m przejść...
  • Odpowiedz
@AbdulAbdul:
Ale wiesz, że miasta mogą regulować ilość obowiązkowych miejsc postojowych w miejscowych planach zagospodarowania? Ogólnie to nie wina deweloperów, że miejsc jest za mało, tylko nieudolnego planowania przestrzennego xd
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Bratkello:

Co mam po pracy robić tam? Fotki całej tej patologii urbanistycznej?


Standardowy mieszkaniec Jagodna po pracy po prostu zajmuje się dzieckiem. ;P
A fotki to ja czasem robię. :D Ale nie architektury, bo zajmuje się
  • Odpowiedz
@belie: Rozumiem, że ludzie lubią racjonalizować swoje decyzje zakupowe.

Obiektywnie Jagodno jest złym osiedlem - zaprojektowanym od podstaw gdzie można było bez problemu wszystko upchnąć - to nie - absurdy gonią absurdy i tak się żyje.

Wiadomo, że z perspektywy patrzenia ceny za metr to Jagodno wygląda zdecydowanie lepiej niż jakieś segmenty w polu oddalone 15 km. I dla kogoś kto chce wychować dzieci metraż jest najważniejszy, ale z drugiej
  • Odpowiedz
@Haerbin: jak się kupuje mieszkanie to się kupuje obowiązkowo z miejscem parkingowym, problem że miejsc parkingowych może być 1,2 na mieszkanie także elo i #!$%@? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

kurier czy goście nie kupią sobie miejsca parkingowego a nawet jakby chcieli to nie starczy dla wszystkich bo nie ma i turlaj dropsa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Bratkello:

Rozumiem, że ludzie lubią racjonalizować swoje decyzje zakupowe.


Przecież sam potwierdziłeś, że nie ma lepszego wyboru w tej cenie. Inne opcje to osiedla na kompletnych zadupiach gdzie nawet autobusem jest gorzej dojechać do centrum niż z Jagodna.

Kamienicy albo starego budownictwa nie brałem pod uwagę, bo zależało mi na własnym miejscu postojowym. Jestem przyzwyczajony do mieszkania w domu i tego, że zawsze jak wracam to stawiam auto bez problemu.
  • Odpowiedz
owinien być obowiązek dla dewelopera że buduje parkingi naziemne piętrowe na każdym osiedlu które ma powyżej 200 mieszkań.


@AbdulAbdul: Powinien być obowiązek budowania tylu miejsc parkingowych ZADASZONYCH ile jest mieszkań w budynku.
  • Odpowiedz
@Murasame A co jak ktoś nie będzie miał auta bo jest przeciwnikiem? Nakazesz mu i tak kupić?

Problem jest z tym, że Straż Miejska nie wykonuje swojej roboty.

Jakby wpadli parę razy to nagle by się okazało że można wymyślec jakiś sposób na te parkingi.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Bratkello:

@belie: Rozumiem, że ludzie lubią racjonalizować swoje decyzje zakupowe.


Obiektywnie Jagodno jest złym osiedlem - zaprojektowanym od podstaw gdzie można było bez problemu wszystko upchnąć - to nie - absurdy gonią absurdy i
  • Odpowiedz
@Bratkello:

Wybierasz to co masz dostępne. Ceny ostatno podskoczyły zbyt mocno. Ludzie dosłownie kilka lat do tyłu kupowali sobie mieszkania obok linii tramwajowych za ceny niższe niż teraz są na Jagodnie, a teraz często chcą komentować jak to Jagodno jest zlym wyborem. Niestety ale cena to czynnik decydujący.

I jeszcze raz podkreślę - ja nie twierdzę, że Jagodno jest idealnym miejscem do życia, bo sam krytykuję to w jaki sposób
  • Odpowiedz