Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@pablo397: Zależy jak wypasiony i jak duży. Ja mam 240l czyli 120x40x50 cm, czyli akwarium spore ale bez ekscesów, może być dla początkującego.

Za szkło dałem chyba 250 zł u szklarza. Szafka robiona z podwójnych ścianek i z blatem 5 cm poniżej 500 zł. Filtr kubełkowy za ponad 600 zł i do tego prefiltr za 100 zł ale jak się kupi jakiś tańszy to pewnie wyjdzie ze 400 zł. Światło ledowe z programatorem jest u mnie najdroższe, bo to będzie z 800-900 zł ale na początek nie trzeba mieć takiego wypasionego światła, tylko można użyć znacznie tańszych świetlówek do akwarium, albo można samemu sobie zrobić listwę LED z pasków ledowych. Wiadomo, że mocniejsze światło będzie lepsze dla tropikalnych roślin ale są takie rośliny, które wcale tego nie potrzebują. No i jeszcze grzałka za 80 zł chyba.

Żwir i kamienie to mogą być po prostu z ogrodniczego, tak samo jak ziemia ogrodowa pod spodem dla roślin. Typowe korzenie do akwarium są drogie, bo duży kosztuje 100 zł ale można znaleźć jakiś korzeń dębowy i go odpowiednio
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@TyskiDaro: Mi tam robale nie przeszkadzają xD Ciężko uniknąć niektórych stworzeń czy pasożytów nawet jak się robi kwarantannę. Ja zamawiałem rośliny z neta z dużego sklepu, który sprowadza rośliny prosto z upraw masowych (chyba z Czech) i wydaje mi się, że przyszły w znacznie bardziej sterylnych warunkach niż takie ze zwykłego sklepu z jakiejś galerii. Może tego nie widzę, bo akwarium jest spore ale nie zauważyłem żebym cokolwiek z roślinami
  • Odpowiedz