Wpis z mikrobloga

Minęło już prawie 48h od premiery, mam przegrane 30h (EA Play Pro, PC). Co mogę napisać o tej edycji?

Ostatni raz grałem w FIFĘ 18, ale to bardziej ze znajomymi niż UT, więc nie mam jak porównać do poprzedniej edycji.
Gameplay mogę ocenić na 7/10.
Strzały z daleka są po prostu słabe, w większości sytuacji nie ma sensu ich oddawać.
Bloki są zbyt OP, praktycznie każdy siłowy strzał kończy się uderzeniem w zagęszczoną obronę przeciwnika, a czasem nawet w zawodnika z naszej drużyny.
Z tego co widzę, to meta jest po prostu na strzały finezyjne
Na PLUS bramkarze, którzy nie popełniają praktycznie błędów w porównaniu do poprzednich edycji, animacje są realne (oczywiście gdy w akcjach nie ma handicapu)
HANDICAP? Pierwszego dnia nie odczuwałem, ale wczoraj po graniu 12h odczuwałem go aż zbyt mocno (Squad Battle). Na klasie światowej można wygrać 3 mecze z rzędu wynikami 5-0, po czym w kolejnym meczu role się odwracają i komputer po prostu musi wygrać mecz. Ale tak było w każdej FIFIE. Lepsi gracze potrafią sobie z tym radzić, więc na to nie narzekają, ale większość osób oczywiście będzie na to narzekać.
DROP? Wydaje się być ok, trafiłem przez te 2 dni: Donnarumme, Marquinhosa, Modrica x2, Lukaku i Martiala + kilku innych po kilkanaście k, więc gra się teraz o wiele przyjemniejsza i łatwiejsza.

#fifa #ea #fut
  • 9
  • Odpowiedz
@Kokoszka99: gratki, że 30h wytrzymałeś bo mi po 5h się znudziło xD Może dla kogoś kto nie grał w 20 ani 21 będzie jakaś różnica, ale dla mnie to różnica tylko w bramkarzach. Gameplay mocno zbliżony, jak ktoś mówi, że jest wolniejsza to chyba jest #!$%@?, bo piłkarze chodzą tak samo, jedynie piłka wydaje się mieć 5kg.
Aktualnie mi większy fun daje handel niż sama gra.
Jednak PES>gówno>fifa nadal
  • Odpowiedz
@BasTajpan: przez 30h strzeliłem 2 bramki strzałem siłowym zza pola karnego, reszta prób to tylko strzał w blokadę obrońców, za to finezyjnym częściej wchodzi. Ale tak czy siak strzały siłowe przy sytuacjach, gdzie przed nami nie ma więcej niż dwóch obrońców dalej są sensowne.
  • Odpowiedz
@revoolution: nie pisze o efootball tylko wcześniejszych odsłonach pesa. W efootball nie grałem, ale pewnie i tak ma lepszą fizykę niż fifa, gdzie to piłka lata z nogi do nogi, a o wyjściu po za schemat można pomarzyć.
  • Odpowiedz
@klimczakdamian: grałem kilka meczy na ps5, aktualnie sam grałem na pc. Na next genie trochę jest wolniej, piłka trochę się inaczej zachowuje, jest mniej przewidywalna, ale nie jest to jakaś ogromna różnica. Największą różnicą są kolory bo na next genie kolory są żywsze i trawa jest zielona bo na pc wygląda jak kupa.
edit: może nawet nie piłka inaczej chodzi, a zawodnicy trochę inaczej się ruszają
  • Odpowiedz