Wpis z mikrobloga

@rivers666:
Lewy burger to od spodu: buła + majonez z chipotle + marynowane jalapenos + kotlet + karmelizowana cebula+ buła posmarowana chipotle mayo. W pytę był.
Prawy to w sumie klasyka: buła + majonez + sałata + kotlet + pomidory + czerwona cebula + góra bułki posmarowana keczupem i musztardą.

Brioszki samodzielnie pieczone. Kotlety to po 200g wołowiny (mix 15% tłuszczu), na mięso starty 50/50 cheddar/mozarella i bekon.
@100piwdlapiotsza: Frydenlund Bayer, ot taki norweski koncerniak w typie marcowego. Tyłka nie urywa, ale calkiem przyzwoite choć w granicach stylu się nie mieści ze wzgledu na obniżoną do ustawowego 4,5% zawartość alkoholu. Wziąłem bo akurat stouta żadnego nie było w sklepie :p
@mijagix: To w sumie trochę autorski przepis bazujący na tych z neta, ma całe 2linijki opisu, więc musiałbym go przepisać na ludzki :D Po południu ogarnę, no chyba, że masz expa z drożdżowym ciastem i wystarczy Ci ten skrócony?
@mijagix: @hgfo Co do przepisu na brioszki to:
Składniki na 6 bułek:
- 80g masła (prawdziwe masło, żadna k*a margaryna)
- 450-470g mąki (ja użyłem tortowej, nada się wszystko między typ 400 - 550)
- łyżeczka soli (chyba, że masz solone masło, wtedy nie dodawaj nic)
- 250g mleka (podgrzanego do 30-35st, wyższa temp. zabije drożdże), mleko najlepiej świeże bo uht zostawia gówniany posmak
- 1 jajko (najlepiej w temp
Pobierz Stashqo - @mijagix: @hgfo Co do przepisu na brioszki to:
Składniki na 6 bułek:
- 80...
źródło: comment_1632576912FOinSXUQkOawXZtfD1AOfd.jpg