Wpis z mikrobloga

Mirki,

Miałem lecieć do #barcelona ale przesunięto mi lot powrotny o dwa dni do przodu i zastanawiam się, czy aby nie anulować tych biletów, zwrócić środki na Wizz Account i wybrać się... do #katania #sycylia w tych samych datach..

Barcelona:

+ byłem i wiem że jest świetnym miastem
+ mówię po hiszpańsku
+ szansa pójścia na El Classico do jakiegoś pubu pod Camp Nou i zobaczyć #!$%@? mojego ulubionego klubu
+ partnerka nie była, więc widziałaby miasto po raz pierwszy

- dość drogo

Katania:

+ najtańszy region IT i na pewno taniej niż w Barcelonie
+ kapitalna kuchnia w dobrych cenach
+ nigdy nie byliśmy we dwójkę
+ bilety są tańsze, więc jeszcze zostanie mi $$$ z biletów

- średnio bezpiecznie?
- brudno?
- mniejsza ilość rzeczy do zobaczenia?

Pytanie, czy warto zmieniać destynację tak na ostatnią chwilę - leciałbym końcem października.
Ktoś z Was był tu i tu? Dodam że nie jestem typowym turystą, więc lubię klimaty couchsurfingowe, może jakiś stop po okolicach.

#podrozujzwykopem #podroze #wlochy #hiszpania
  • 7
@onionhero byłem na południu sycylii w zeszłym tygodniu i było zajebiscie, duże miasta jak catania i palermo omijam ¯_(ツ)_/¯
Tym razem urlop pod tytułem plazing i odpoczywanie.
@onionhero autobusy są dość ogarnięte jakbyś chciał dojechać z lotniska gdzieś ale generalnie nie wiem czy to destynacja na nie plazing i bez auta. Jak oczekujesz zwiedzania jak w Barcelonie to nie tu :) niemniej jest fajnie
@onionhero Sycylia jest super, Katania wydaje się trochę zaniedbana ale ma historyczny klimacik (brudno też nie było), po zmroku gwarancji bezpieczeństwa nikt nie da ale my parę lat temu lazilismy i żadnych problemow. W okolicy też mnóstwo fajnych miejscowek, etna, syrakuzy, taormina wiec polecam.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@onionhero: komunikacja na Sycylii działa i nawet dość sprawnie, acz niekiedy trzeba poszukać i pokombinować, ja się przemieszczałam busikami i pociągami, problemów nie miałam ¯_(ツ)_/¯ ogólnie możesz z Katanii jechać do Syrakuz, do Taorminy, Enny, a nawet przemieścić się do Palermo. Ja kocham Włochy było super, a street food mają tam wyborny. A co do bezpieczeństwa to mieszkałam przypadkiem w murzyńskiej dzielnicy i nikt nas nie zaczepiał, a byłyśmy w dwie
@vanvolf: @Porut: @Konkol: dobra, zrobiłem to inaczej. Anulowałem loty Wizz i dostałem zwrot 120% na konto Wizz. Kupiłem ten sam bilet wylotu z KTW do BCN, ale powrót 26 z BCN do KRK. Od czasu gdy kupowałem bilety trochę staniały i mam jeszcze 100e do wydania na następne loty <3