Wpis z mikrobloga

Czy może stać się coś co uniemożliwi moass? Jest szansa, że regulatorzy to zablokują? Czy jest szansa, że shorty nie będą musiały zamknąć swoich pozycji?


@mybrainismyhoe:
Uniemożliwi? Chyba nie bo US and A by chyba spłonęło jakby setki tysięcy małp wyszła na ulice.
Ale ograniczenia ceny maksymalnej w imie sprawiedliwości społecznej się spodziewam.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@mybrainismyhoe:
Trudne pytanie. Mam wstepnie ustawiona barierę na 10k przy której zacznę się zastanawiać co dalej. Na pewno nie sprzedam wszystkiego od razu tylko na początek parę sztuk żeby wyciągnąć zainwestowane środki.
Większość będę trzymać, a ostatnią może sobie zarejestruje i zachowam na pamiątkę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jeszcze pytanie ile do moassu dokupie ( ͡ ͜ʖ ͡)
@mybrainismyhoe:

@vateras131:

Z mojego punktu widzenia jeżeli rząd USA zrobił by coś takiego (jak ograniczenie ceny maksymalnej) to w tym samym momencie ich tzw 'free market' przestaje istnieć, a prawo popytu i podaży nic nie znaczy. Nie wiem czy ktokolwiek chciałby inwestować w US stock market po takim zabiegu.

Ja się zastanawiam jak może nie dojść do MOASS. To czy zdarzy się to za tydzień, miesiąc, rok czy pięć lat,
@temp01_01:

Z mojego punktu widzenia jeżeli rząd USA zrobił by coś takiego (jak ograniczenie ceny maksymalnej) to w tym samym momencie ich tzw 'free market' przestaje istnieć, a prawo popytu i podaży nic nie znaczy. Nie wiem czy ktokolwiek chciałby inwestować w US stock market po takim zabiegu.


Po moassie tak czy inaczej wall street zostanie zaorane. Będzie to na pewno impuls do sporych zmian i uszczelnienia systemu bo tego raczej
Z mojego punktu widzenia jeżeli rząd USA zrobił by coś takiego (jak ograniczenie ceny maksymalnej) to w tym samym momencie ich tzw 'free market' przestaje istnieć, a prawo popytu i podaży nic nie znaczy. Nie wiem czy ktokolwiek chciałby inwestować w US stock market po takim zabiegu.


@temp01_01: @vateras131: wygodnie wam w to wierzyć, ale to bzdura. Jeśli rząd ustawi maksymalną cenę na $10 000 to i tak będzie to
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@LiveDieRepeat: no i kupili sobie czas, a problem pozostał i co teraz z tym zrobią? XD akcji wtedy nie byli w stanie skupić, to teraz tym bardziej nie będą, jeszcze obecnie jest fama na rejestrowanie w computershare, nie wiem no, nie znam się aż tak, ale wydaje mi się że tym nam którzy zainwestowali wystarczy poczekać i choćby być wykup po ustalonej cenie 500$ to i tak będziemy zarobieni.
@MirkoAgresor: przepchnęli masę nowych ustaw, między innymi teraz upadające hedge fundy niekoniecznie będą zmuszone do sprzedawania wszystkich pozostałych akcji naraz żeby zamknąć krótkie pozycje, a zamiast tego będą mogły zastawiać akcje u innych hedge fundów i dostawać pożyczki, coś jak lombard. Dzięki temu krach będzie trochę mniejszy. Kto wie jakie jeszcze rozwiązania powprowadzali po cichu, ale wyraźnie wtedy nie byli na to gotowi, a teraz są trochę bardziej. Co do samego
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@LiveDieRepeat: ano tak, to się zgadzam, w te pierdoły o milionach za jedną akcję to wierzą jacyś licealiści co se kupili po jednej akcji i liczą na Lambo. Niech to skłiźnie chociaż trochę i będzie już inna atmosfera, bo teraz tak niepewnie się czuję, jeszcze gofero tutaj wbija na tag i mnie denerwuje xDD