Wpis z mikrobloga

lutownica numero uno albo lutownica numero dos Nadaję się ta pierwsza do czegoś? Tej drugiej widziałem 'recenzje' u Marco Reps i chwalił ją w niebo głosy. Która się nada lepiej do parowarstwowych pcb i innego szeroko pojętego lutowania?

Czy może ten [najbogatszy pakiet](https://pl.aliexpress.com/item/32803295956.html?) z alie?
Czy to wszystko to jeden #!$%@??
#lutowanie #elektronika #niewiemjaktootagowac #pytaniedoeksperta
R.....2 - lutownica numero uno albo lutownica numero dos Nadaję się ta pierwsza do cz...

źródło: comment_1632429778SxqcbYHROCGqlcTCVFqGu2.jpg

Pobierz
  • 27
  • Odpowiedz
@Rudszy_132: teraz to kiepsko wygląda ta oferta z ali, samą podstawkę trzeba dorzucić ze 40zł. TS100 może i dobra ale w teren do tego trzeba dorzucić zasilacz 24V, ewentualnie 19V od laptopa, ale i tak brakuje kabla sylikonowego, jednak te wszystkie PVC czy inne twarde są kiepskie przy lutownicy.
O dziwo te te t12-x wygląda całkiem nieźle, o ile kabel jest faktycznie taki jak trzeba.
  • Odpowiedz
a a różnice są jakieś znaczne


@Rudszy_132: nie wiem jak jest z tym z allegro, ale głowna różnica pomiędzye quico a ksger jest taka, że ksger ma dodatkowy czujnik temperatury w rączce, poprawia to odczyt temperatury grota z termopary i kiedyś jeszcze quicko miał gorsze zasilacze. Ksger chyba pierwszy te stacje zaczął trzepać.
  • Odpowiedz
@Rudszy_132: jedna i druga - bardzo dobre. Druga - T12-x - bardziej praktyczna stacjonarnie, bo z zasilaczem 230v wbudowanym itd, a ta maleńka długopisowa - w terenie, ze względu na zasilanie z aku modelarskiego, z zapalniczki w aucie, z zasilacza od laptopa itd.
  • Odpowiedz
pl.aliexpress.com/item/4000453770565.html


@Rudszy_132: no ok, ale zauważ że kolba nie ma silikonowej izolacji pod paluchami.
tańsze od lepszych też potrafią się mocno różnić jakością (sztywnością!) przewodu - jak jest fajny silikonowy mięciutki "lejący się" to nawet nie czujesz że to jest na kablu, używasz jak ołówka. A jak dadzą jakiś najtańszy sztywny - to masz wrażenie że operujesz wężem ogrodowym
  • Odpowiedz
@hrumque: z braku laku bawiłem się transformatorowymi, także nawet jak będzie sztywny przewód to myślę że nie będę cierpiał zbytnio. Ostatecznie kupie coś takiego pl.aliexpress.com/item/4000677462411.html? chyba że polecasz coś innego
  • Odpowiedz
pl.aliexpress.com/item/4000677462411.html


@Rudszy_132: jak widzisz jest tego pełno, zawsze można zmienić...
Jedynie tego silikonowego czegoś bym wymagał na końcu, bo jednak to się grzeje, zjadą ci palce i będzie auaaaa ;) A kawałek gumki zwiększa chwyt i daje izolację sporą.
  • Odpowiedz