Wpis z mikrobloga

Taka ciekawostka, w Finlandii zimy są mroźniejsze, ale znaleźli sposób aby auta bez problemu odpalały. Bardzo dużo jest takich punktów gdzie są gniazdka z zegarem. Kończysz pracę o 16 a jest -20°C? Ustawiasz na 16 i podpinasz auto. Na 2 h przed ustaloną godziną podawane jest napięcie w gniazdku, grzeje się blok silnika oraz wnętrze auta, dzięki temu masz cieplutkie autko które odpala z miejsca ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ogrzewanie postojowe to żadna nowość, ale nigdzie indziej nie widziałem tego tak dużo. Z początku myślałem że to jakieś parkometry XD
#zima #ciekawostki #finlandia
Pobierz KrolOkon - Taka ciekawostka, w Finlandii zimy są mroźniejsze, ale znaleźli sposób aby...
źródło: comment_16324287372Ezke2hU7mqkuT3rKVu9gE.jpg
  • 22
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@moakatanga: mi mowi, ale nie widzialem takiego co jest podlaczane do gniazdka. Jak ty wyglada w praktyce, gdzie ten kabel sie podpina do auta, jest specjalna wtyczka do tego webasto i sie ja podpina do tego gniazdka czy w co sie wklada ten kabel w aucie?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@stachuprzytelefonie:

Pompa wody podlaczona jest do rozrzadu, silnik zgaszony to jak ma ten plyn cyrkulowac?
Rozwiązania sa dwa. Montuje się dodatkową pompę w obiegu cieczy (na allegro taki zestaw z grzałka kilka stówek kosztuje) albo grzałkę montuje na samym dole. Wtedy płyn zacznie krążyć samoczynnie że względu na różnice ciśnień płynu ciepłego i zimnego.
Nawet w domy możesz mieć CO bez pompki, tylko warunek jest taki, że każdy grzejnik musi być
@stachuprzytelefonie: @gr4p3: Cytat jest z tego miejsca

It is basicly a resistor mounted on a freeze plug hole of the engine block, or some other suitable spot. As long as it is connected to coolant, it will work. The power of these block heaters vary from 200W to 700W.

Edit: nie można linkować na wypoku do stron .ru XD dlatego link nie działa, bo wpisałem .pl XD link jest taki:
Pobierz KrolOkon - @stachuprzytelefonie: @gr4p3: Cytat jest z tego miejsca
 It is basicly a r...
źródło: comment_1632466081OeYiRUnO2ecVJsK3nCxwAO.jpg
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@KrolOkon: Motobieda kiedyś pokazywał auto ze Szwecji i tam był taki patent, że było w kabinie gniazdo 230V, a pod maską gdzieś wtyczka. Staje się autem przy takim słupku, podpina wtyczkę spod maski do słupka, a do kabiny się wrzuca farelkę i wsiadasz do ogrzanego auta. Popularny patent w starych samochodach.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
mam uwierzyc ze te stare parchle na zdjeciu tj almera, jakas c klasa majja webasto? xD


@stachuprzytelefonie: pewnie były do Finlandii sprowadzone z Polski, a nie, czekaj przecież te auta były kiedyś nowe i kupione jako nowe w Finlandii więc chyba mogły mieć w wyposażeniu Webasto?