Wpis z mikrobloga

Po jakim czasie od zgłoszenia nabycia pojazdu (używanego) przez EPUAP powinienem go widzieć jako właściciel w CEPiK (mPojazd)? Obecnie widzę tylko jeden samochód którego jestem właścicielem od kilku lat, a niedawno kupiłem drugi, którego mimo zgłoszenia wniosku i otrzymania potwierdzenia wysłania zawiadomienia przez właściwy Urząd Miejski nie widzę w systemie.

#motoryzacja #samochody
  • 13
@rdy: wcale że nie, wystarczy zgłosić zakup i po uzyskaniu pisma elektronicznego z urzędu będzie na mobywatelu wisiało że jesteśmy właścicielami
@DirtyS: no widzisz, a mi wskoczyło dopiero jak się pofatygowałem zarejestrować do urzędu, nawet nie zadziałała wstępna elektorniczna rejestracja
@rdy: @spidero: @DirtyS: No dobra, a czy ma to jakieś konsekwencje administracyjne (finansowe)? Obecnie jest 60 dni na zgłoszenie faktu nabycia pojazdu (nie przerejestrowania) pod groźbą kary 200-1000 zł. Czy jeżeli dopełniłem obowiązku zgłoszenia faktu kupna, ale nie przerejestrowałem na siebie to coś mi grozi?
@namiot666: no to internet jak i biurwy które mi rejestrowały samochód #!$%@?ły głupoty w takim razie, bo faktycznie zgłoszenie nabycia wypełnia ten obowiązek i przerejestrować można już w późniejszym czasie