Wpis z mikrobloga

przecież to oczywiste xD


@Felonious_Gru: Jak widać nie uważałem na tym wykładzie.

pirometr jak nie można ustawić emisyjności


@Solitary_Man: Do kuchni to mam taki za 30zł, ustawić to w nim mogę aby mierzył albo nie mierzył xD
  • Odpowiedz
@Solitary_Man: @dran2: te najtańsze mają losowe wskazania, te tanie mają kalibrację pod emisyjność 0.85.

@dran2 protip: naklej sobie kawalek tasmy papierowej na kubek z herbatą i zmierz pirometrem raz goły kubek a raz taśmę.
najprawdopodobniej na kubku będą glupoty a na taśmie blisko prawdziwości
  • Odpowiedz
protip: naklej sobie kawalek tasmy papierowej na kubek z herbatą i zmierz pirometrem raz goły kubek a raz taśmę.

najprawdopodobniej na kubku będą glupoty a na taśmie blisko prawdziwości


@Felonious_Gru: Dwa w różnych kolorach, taśma naklejona po dwóch minutach jak znalazłem taśmę, wydaje mi się że przesadzasz z tą losowością. Nie mówię że jest to wysokiej klasy sprzęt pomiarowy ale do sprawdzenia czy patelnia ma 150 czy 200C się nadaje. Jak
dran2 - > protip: naklej sobie kawalek tasmy papierowej na kubek z herbatą i zmierz p...

źródło: comment_1632425160SAGQGnmXD4IEAxEmocyLBu.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
a ile mierników sprawdziłeś?


@Felonious_Gru: A, to masz na myśli. Po opisie eksperymentu zrozumiałem że jeden ma dawać bardzo różne wyniki. Jeżeli jest powtarzalny sam ze sobą a wyniki są prawdopodobne to jest to w kuchni ok.
  • Odpowiedz
@dran2: najtanszy h prawdopodobnie wcale nie kalibrują, do tego ludzie nie mają pojęcia jak dziala, co potęguje efekt.
nie widać z jakiej odległości mierzyłeś ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ogólnie miałem laborkę z kamerą termowizyjną to się wymądrzam xD
  • Odpowiedz
najtanszy h prawdopodobnie wcale nie kalibrują,


@Felonious_Gru: Śmiem nawet twierdzić że były poddane rygorystycznej kontroli jakości i na półkę za 8USD trafiły te które jej nie przeszły. Ale jak wyżej ¯\_(ツ)_/¯

nie widać z jakiej odległości mierzyłeś ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Felonious_Gru: Z bliska, porównywalnej z wielkością kubka.

Ogólnie miałem laborkę z kamerą termowizyjną to się wymądrzam xD


@Felonious_Gru: W moich czasach to nam na
  • Odpowiedz