Wpis z mikrobloga

Miracy, zawitam jutro do stolicy na 2 dni i chciałbym ten czas spożytkować na zapoznanie się z miejscami związanymi z powstaniem, bądź ogólnie miejscami ważnymi w wojennej historii miasta.

Wiem, że jest mnóstwo blogów i vlogow na ten temat, ale nie wiem na czym się opierać, żeby zobaczyć wartościowe rzeczy i w ogóle żeby być kontent.

Jeżeli macie coś, co mogłoby mi pomóc w odbyciu takiej wycieczki, to będę bardzo wdzięczny za wszelkie rady.

#warszawa #powstaniewarszawskie #podrozujzwykopem
  • 3
@Arthaniel: Wojskowe Powązki i kwatery powstańcze, Muzeum Polin, Pawiak, Kopiec Powstania Warszawskiego, muzeum wojska polskiego, Stare Miasto - Maly Powstaniec, ulica Dziekania z wmurowaną gąsienicą czołgu Goliat, Plac Krasińskich,

w sumie całe miasto tego pełne tu sobie zobacz https://podroze.onet.pl/ciekawe/warszawa-miejsca-zwiazane-z-powstaniem-warszawskim-przewodnik/366q1d3

z ciekawostek - Park Skaryszewski i dwa pomniki tematyczne; jeden upamiętniający potyczkę z Niemcami 1 sierpnia, drugi pamięci załogi brytyjskiego samolotu, który rozbił się lecąc z zaopatrzeniem do Warszawy.