Wpis z mikrobloga

W związku z tym, że studia w tym roku w końcu na uczelni, a mój MacBook ma już 9 lat i najlepszy do przenoszenia nie jest, skłaniam się ku iPadowi.

No i ofc najbardziej rzuca się w oczy świeża 9ta generacja, bo ze zniżką wyrwę go za jakieś 1590 zł, jednak mam kilka pytań.

Ale od początku - tablet ma mi służyć do internetu, studiów, czasami jakiś film/mecz/komiksy. Ogólnie do tego, do czego używam laptopa, ale w bardziej przenośnej formie. Lepiej w tym wypadku kupić nową 9tką czy używanego Aira/Pro? Dodam, że nie jestem grafikiem, więc to że rysik lepiej działa na Pro/Air/ekran jest minimalnie lepszy nie rusza mnie tak bardzo + design 9tki też mi nie przeszkadza. Powiem więcej, lubiłem home button bardzo.

Oprócz tego kilka innych pytań:

- Jakiej firmy opłaca się kupić klawiaturę? (student here, więc złoty środek pomiędzy małą kwotą, a sprawnym produktem)

- Czy iPad jako produkt do wcześniej wspomnianego korzystania się nada? Domyślam się, że tak, bo taki jest jego zamysł, ale wolę się upewnić. Jakikolwiek gaming odpada, bo nie jara mnie granie na takim sprzęcie. No, może ewentualnie Football Manager ( ͡º ͜ʖ͡º)

- Wysyłka ze strony Apple trwa tak długo, czy jest szansa, że dostałbym tablet szybciej? Pokazuje mi, że dostawa pomiędzy 15 a 24 października

- Jak bardzo z taką 9tką odstawałbym od użytkowniku Pro i Air na płaszczyźnie użytku codziennego? Mini raczej odrzucam ze względu na to, że jest mini :(

#apple #ipad #studia
  • 17
  • Odpowiedz
A i jeszcze jedno pytanie co do wersji WIFI. Bardzo uciążliwy jest brak LTE? Głównie będe użytkował w domu/na uczelni, gdzie jest wifi. W najgorszym wypadku zawsze pozostaje opcja udostępnienia z telefonu, czy jednak trochę się oszukuje i za LTE będe płakał?
  • Odpowiedz
@NoToTenTego: Przecież wynika to z mojego wpisu xD Laptop mam nadal sprawny do tego stopnia, że kupno nowego to zbędny wydatek, jednak nie jest tak mobilny jakbym tego chciał. Po co mam kupować nowego laptopa za 3-5k, skoro mogę się zmieścić ze znacznie bardziej mobilnym iPadem w niższej kwocie.

Na dodatek na laptopie nie poczytam komiksów na czym też mi zależy
  • Odpowiedz
@realbs: Filozofia iPad only jest dla hardcorowców. Chyba ze nie korzystasz z zaawansowanego Word/excela. Próbowałem tak przez pół roku i dało się ale chyba nie potrafiłbym tak bez komputera.
Duża przewaga iPadów pro to głośniki. Sam używam iPada pro 10,5 cała i jestem bardzo zadowolony ze dopłaciłem do pro (niemało ale jestem zadowolony z każdej wydanej złotówki). Nie korzystam z rysika.
Ale myszka i klawiatura to do dłuższego pisania to podstawa.
  • Odpowiedz
Filozofia iPad only jest dla hardcorowców. Chyba ze nie korzystasz z zaawansowanego Word/excela. Próbowałem tak przez pół roku i dało się ale chyba nie potrafiłbym tak bez komputera.


@clas: Aż tak na całe szczęście nie. Po prostu potrzebuje czegoś mobilnego, żeby przewieźć z mieszkania do domu rodzinnego na luzie, bez upychania w plecak ciężkiego (ale dobrze działającego) laptopa. A że wszystko mam z Apple, to kupno jakiegokolwiek innego tableta czy laptopa
  • Odpowiedz
LTE nie jest ci totalnie potrzebne, zrobisz sobie hotspota z telefonu i nie bedzie problemu. A tak to bys musiał dodatkowa kartę sobie ogarniać

Tak też mi się właśnie wydaje. Cena za LTE jest dosyć spora w porównaniu do tego jak często będe korzystał z iPada w miejscu bez dobrego połączenia.

@realbs: No zauważ ze iPada wyciągasz w różnych miejscach. Pociąg, autobus, tramwaj gdziekolwiek. Komfort posiadania internetu „od razu” bez dodatkowej
  • Odpowiedz
@clas: No i tego też się obawiam, ale fakty takie, że z mieszkania na uczelnie mam na nogach, a do domu rodzinnego godzinę autobusem (i to przez miejsca takie, że i z zasięgiem ciężko).

@adek781: Pewnie tak będzie xD
  • Odpowiedz
@realbs: iPad z kalwiaturą to spoko opcja do notatek, o ile nie używasz zaawansowanych opcji excela a jak zechcesz to nawet palcem czy gumową końcówką coś narysujesz. Moim zdaniem koniecznie z LTE- nie jesteś uwiązany do gownianego wifi i nie #!$%@? się z robieniem hotspotów. Po prostu korzystasz. W Orange Flex masz dwie karty w cenie jednej i obie mogą być w wersji esim czyli nie musisz nigdzie biegać i nic
  • Odpowiedz
@clas: No i tego też się obawiam, ale fakty takie, że z mieszkania na uczelnie mam na nogach, a do domu rodzinnego godzinę autobusem (i to przez miejsca takie, że i z zasięgiem ciężko).


@adek781: Pewnie tak będzie xD

@realbs: Ale w dobie tego ze wszystko zależy od internetu to jednak ja bym dopłacił.
Chociażby pisanie na komunikatorach. Godzinę autobusem to można masę komiksów przeczytać :) chyba ze nie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@realbs: może zamiast laptop warto te fundusze przeznaczyć na transfer napastnika który strzela brameczki
  • Odpowiedz
@realbs: iPad do studiów (bez specjalistycznego oprogramowania), jak najbardziej dobra opcja. Mam i korzystam, ale!

- u mnie dominują notatki odręczne, pisane apple pencil drugiej generacji;
- do pisania nawet nie dłuższych, a jakichkolwiek tekstów obowiązkowa klawiatura;
najsensowniej klawiatura zintegrowana z etui na tablet;
mam porównanie do rozwiązań Logitech i oryginalnego Apple i o ile za Logitech przemawia solidność konstrukcji (chronione brzegi ipada), to niestety powstaje nam cegła o wadze laptopa;
  • Odpowiedz
@realbs: Tak jak wyżej wspomniano - da się, ale to już kwestia preferencji. Jako użytkownik iPada Pro nie wyobrażam sobie iPada jako 'jedynego urządzenia'. Moim zdaniem, iPad jest super jako zabawka do konsumowania treści, jako dodatkowe urządzenie do PC czy laptopa. Ale nie jako jedyna maszyna która będzie służyć do pracy i rozrywki.

1. Próbowałem różnych klawiatur dostępnych w iSpocie, nie przekonała mnie żadna. Są absurdalnie drogie (500-1500zł), część z nich
  • Odpowiedz