Wpis z mikrobloga

Mireczki, jak to jest:
1. Skoro mówimy o trzeciej szczepionce to to odnosi się tylko do tych zazsczeiponych Pfizerem? Jak ktoś np Johnsonem się zaszczepił to ma to interpretować, że teraz miałby przyjąć drugą szczepionkę?
2. Czy od października zmieniają się jakieś zasady dotyczące zaszczepionych odnośnie wyjazdów za granicę?
3. Czy od października szczepionki mają był już płatne?
4. Chcę lecieć do Turcji w pździerniku z moim różowym paskiem. Ona zaczepiona, ja nie. Jak to będzie wyglądać - jest jakaś osobna kolejka do odprawy? Czy oboje mamy robić testy przed wylotem? I czy mamy iść potem na kwarantannę po przylocie?

Mam wrażenie, że cały czas coś nowego się pojawia lub jakieś nowe głosy i już nie wiem jak to faktycznie jest i który artykuł/strona jest jakaś legitna. Wiem, że tu też sporo ekspertó, ale może choć ktoś nakieruje to zweryfikuję. Z góry dzięki!

#szczepienia #covid19 #pytanie
  • 1
  • Odpowiedz
@Skromniacha: 1. Wszyscy mają mieć 2/3 dawkę ale do wyboru pozostanie Moderna/Pfizer. Na razie środowisko medyczne i osoby 50+.
2. To się zmienia co tydzień bo i sytuacja jest dynamiczna. Za wcześnie żeby być pewnym czegokolwiek. Musisz patrzeć w tygodniu w którym wylatujesz bo wcześniej nie ma sensu.
3. Nic na ten temat nie wiadomo.
4. Patrz punkt 2.
  • Odpowiedz