Wpis z mikrobloga

#minecraft Powróciłem do kopalni i:

Zauważyłem pewien problem nawigacyjny podczas podróży, a przypadek sprawił żem się nie zgubił. Ale postanowiłem, że z wydobytego piasku usypie słupy od dna wystające nad horyzont. Każdy słup będzie wzjajemnie widoczny co pozwoli mi na swobodne przemieszczanie się łódką między tymi dwiema lokalizacjami bez zwracania uwagi na słońce.

Na początku jak natrafiłem na kopalnie podczas kopania tunelu miałem ogromne problem z dostępem do tego pomieszczenia, ponieważ był tam lochy ze zombie. Aby opanować sytuacje wyrzeźbiłem specjalną pułapkę która chroniła mnie przed mobami. Konstrukcja expiarki została przezemnie kiedyś opracowana na innym mapach i pozwala na bezpieczną walkę z nimi bez potrzeby użycia miecza.

Potwory w takim mob spawnerze wpadają do pojedynczej kratki 1x2 dodoatkowo nieco poniżej znajduje się kolejne pomieszczonko 1x2 do którego wpadają małe potworki. Gracz siedzi specjalnym miejscu z którego można wybić złapane moby a następnie specjalnym przejściem wejść pod kratke gdzie one stoją by zebrać wypadnięte itemy.

Dodatkowo aby pozbyć się tych małych potworków umieściłem jeszcze jedno pomieszczenie do których spadają o głebokości 1x3 i wsypuje tam żwir lub piasek aby się udusiły o ile go mam. Dostęp do niego prowadzi przez inny tunel, który umożliwia zebranie łupu.

Na screenie w prawym rogu widać wejście do właśnie takiej pułapki dla potworów, która została wyłączona ponieważ mam już craftig oraz półpłytki. Co umożliwia mi zmniejeszenie rozmiarów expiarki do minimalnych rozmiarów.

Po zdobyciu pomieszczenia, które prowadzi do lochów dojście do poprzedniego spawnera zostało zburzone aby mieć swobodniejszy dostęp do tego nowego znajdującego się po lewwej stronie.
Dlaczego to pisze? W odpowiedzi na pytanie czym się żywiłem.

Zwykle jak jest bieda to wkopuje się wgłąb ziemi ręką, jedyne materiały jakie da się zdobyć to sypki żwir oraz ziemia. Ręką można zbużyć w tej grze wszystko oprócz bedrocka dlatego wykorzystuję ten fakt do rzeźbienia.

Zwykle rzeźbienie zaczynam od zrobienia leja czyli pomieszczenia z półkami o wysokości 2 kratek, z których spadają potwory coraz niżej aż trafiają na najmniejsze pomieszczenie. (3x3) (odwrócona piramida). Na samym dnie wykopuje dziure, która jest pułapką od mob spawnera.

Gdy mam gotowy lej to osobnym tunelem położynm nieco wyżej podkopuje się pod ten lej i tam buduje spawner, który umożliwia wybicie potworów ręką i zdobycie itemów, pełno mięsa oraz warzyw. Budowe spawnera wykorzystuje też podczas kopania tuneli. Potwory podróżujące tunelem w moją strone wpadają do dziury a tam tworze zwykle spawner.

Spawnery buduje w taki sposób aby blokowały dostęp do nowej części tunelu. Początek tunelu znajduje się w na dole w spawnerze a koniec tunelu prowadzi do pułapki co zwiększa bezpieczeństwo przebywania w nim.

KwintusPrzemytnikWina - #minecraft Powróciłem do kopalni i:

Zauważyłem pewien prob...

źródło: comment_1632156209wuDgTa0pumIqlekzoQXPr6.jpg

Pobierz
  • 3