Wpis z mikrobloga

Mirki, wpadł mi w ręce taki Koreański, 30 letni Samick WR550. Jak na 30 lat nie wygląda źle ale wymaga dopieszczenia. Między innymi ma zajechane główki trzpieni trzymające floyda i tak się zastanawiam nad wymianą samych trzpieni, bez tych tulejek osadzonych w drewnie. Niestety zmieniłem już struny i nie chce mi się go znowu rozbierać. Czy te trzpienie są w jednym rozmiarze, czy zdarzają się różne rozmiary gwintów?

#gitara #gitaraelektryczna
Pobierz panpajong - Mirki, wpadł mi w ręce taki Koreański, 30 letni Samick WR550. Jak na 30 l...
źródło: comment_1632151750ZvHOouC8d7umaZsNfTx7TG.jpg
  • 14
@syjan1212: Mam ją od soboty i właśnie się za to biorę, tylko lakieru nie będę ruszać bo nie umiem. W zasadzie to większość rzeczy już wymieniłem, czekam tylko na wajchę i te nieszczęsne trzpienie to największy problem.
@GrayBlacksmith: Tak dokładnie, to ten most. Myślałem już nad tym i jeśli nie znajdę pasujących trzpieni to ostatecznie oddam ją do lutnika na wymianę całości z tulejkami na tych częściach z guitar project ale to z częściami i robocizną pewnie wyniesie >300 zł wiec na razie spróbuje budżetowo.
@panpajong: Ja bym chyba dał sobie wstępnie spokój, pomierzył i sprawdził, czy Schaller Lockmeister albo coś od Gotoh byłoby prostym zamiennikiem. I wtedy wymiana całości, koszt rzędu 600-700 zł.
Alternatywnie można dociąć jakieś deszczułki, zablokować most i będziesz miał hardtail działający jak marzenie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Mr_Hand_of_Fate: Właśnie nie chcę go blokować, lubię floydy. Ogólnie to działa jak się użyje większego śrubokręta, jedynie straszy wyglądem. Jak to ma kosztować do 700 stówek to nie wiem czy nie bardziej by się opłacało dać jakiemuś tokarzowi te śruby do skopiowania.
@panpajong: To o ile wiem, tutaj w grę mogą wchodzić 2 rozmiary: metryczny i calowy. Jeśli gitara jest z Korei, to najpewniej masz tam gwint metryczny; chyba części od Gotoh będą ok. Schaller, choć niemiecki, ma wymiary jak OFR, więc chyba nie podpasuje.
A pomysł z tokarzem całkiem spoko. Oryginalne części i tak kosztują krocie.