Wpis z mikrobloga

Czy to jakaś nowa forma scamu albo wyłudzania danych osobowych?

W skrocie: sprzedaje gierki na allegro, dzisiaj wracajac z pracy zauwazylem, ze ktos kupil fife 21 i dostałem takiego maila po zakupie xd.

EDIT.
Email dostalem poprzez allegro, tzn juz po zakupie Fify. Trochę dziwne, żeby urzad nie mial innych sposobów na kontak niż zakup gierki i wyslanie wiadomosci do sprzedajacego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#allegro #urzadskarbowy #oszukujo
SmieszneZakola - Czy to jakaś nowa forma scamu albo wyłudzania danych osobowych?

W...

źródło: comment_1632146367xJGfrzfTtfA6mVWgKhyb2R.jpg

Pobierz
  • 79
  • Odpowiedz
@SmieszneZakola no to hooy, coś czuję że niedługo i ja coś takiego dostanę, sprzedaje trochę gratów i gacie po tacie na olxie, wcale nie scam, wołaj bo ciekawy jestem co to za shit
  • Odpowiedz
  • 2
@SmieszneZakola a podziele sie swoja historią. Byłem takim handlarzem "goldem" z jednej gry, kwoty w skali rocznej - calkiem spore. Sprzedawalem spore ilosci i trafil sie klient ktory bral bardzo duzo. Nie spodobalo sie to jego żonie i skończylo sie donosem do US na mnie, że... no nie mam dzialanosci i chyba nie place podatkow, cóz - prawda to byla :). Przyszly dwie panie inspektorki z US, z pismem, grzecznke wytlumaczyly z czego ja sie mam wytlumaczyc. W skrocie wyciagi z konta i wszystko wyjasniac.
Historie z allegro, zmapowane na konto bankowe, potwierdzily ze moze i golda to farmic umiem, ale dzielic sie zyskami z panstwem to nie potrafilem.
2 mandaty skarbowe - brak dzialalnosci i brak ewidencji przychodow. Niskie, bo w sumie zgodnie z prawda, w wieku 20 lat to myslalem ze odprowadzajac prowizje dla allegro jestem rozliczony..
Czynny żal, plus zaległy podatek z odsetkami

To bylo juz dawno temu, nie wiem jak to teraz wyglada, US ma wgląd do wszystkiego, ale tam tez pracują ludzie ktorzy musza zweryfikowac papierologie i "zarobic", miec jakas skuteczność. Takie płoteczki po kilka stów miesiecznie to nie wypłyną ot tak, bez
  • Odpowiedz
@Fallenzgr: ja nie twierdze, ze domena jest falszywa, tylko, ze US nie bedzie wysylal emaili z czegos takiego. Znaczy sie ja wiem, ze kretyni w rzadzie uzywaja prywatnych skrzynek na wp.pl do prowadzenia polityki, ale jednak US tak nie robi.
  • Odpowiedz
@Nieszkodnik: Uhm uważaj, nie da się zwrócić treści cyfrowych.

"Sprzedający nie ma obowiązku przyjęcia zwrotu nastepujących przedmiotów:
treści cyfrowe, które nie są zapisane na nośniku materialnym, jeżeli spełnianie świadczenia rozpoczęło się za wyraźną zgodą konsumenta przed upływem terminu do odstąpienia od umowy i po poinformowaniu go przez przedsiębiorcę o utracie prawa odstąpienia od umowy."
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
jak regularnie sprzedajesz gierki to jest działalność gospodarcza kolego. Co innego jakbyś sprzedawał jedną swoją starą gierkę raz na kilka miesięcy.


@bitcoholic: wygoogluj sobie: działalność nierejestrowana. Rozliczasz podatek i o ile nie przekroczysz progu przychodu to możesz swobodnie handlować.
  • Odpowiedz
@SmieszneZakola: Wyłudzenie danych jak nic do tego mocno nieudolne i smieszne
- zeby byly prowadzone czynnosci sprawdzajace to trzeba o tym zawiadomic, nie pisać maila,
- zawsze jeden urzad prowadzi sprawe, urząd wspomagajcy XD sie wstydzi przyznać skad jest
-można dostać maila z od pracownikow US ale jest to już w toku postępowania np przy korespondencji z księgową żeby dosłała jpk czy coś
- w ustawach podatkowych jest podatnik nie osoba fizyczna i zawsze urzednik wzywa do wyjaśnien podatnika
-jak urzad bedzie potrzebowal twoich danych to sobie je uzyska, nie bedzie ich chcial
  • Odpowiedz