Wpis z mikrobloga

Czy to jakaś nowa forma scamu albo wyłudzania danych osobowych?

W skrocie: sprzedaje gierki na allegro, dzisiaj wracajac z pracy zauwazylem, ze ktos kupil fife 21 i dostałem takiego maila po zakupie xd.

EDIT.
Email dostalem poprzez allegro, tzn juz po zakupie Fify. Trochę dziwne, żeby urzad nie mial innych sposobów na kontak niż zakup gierki i wyslanie wiadomosci do sprzedajacego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#allegro #urzadskarbowy #oszukujo
SmieszneZakola - Czy to jakaś nowa forma scamu albo wyłudzania danych osobowych?

W...

źródło: comment_1632146367xJGfrzfTtfA6mVWgKhyb2R.jpg

Pobierz
  • 79
  • Odpowiedz
Dużo sprzedajesz tych gier, masz dużo komentarzy i dużo trwających aukcji? Tak jak napisał @bitcoholic przy dłuższej i regularnej sprzedaży trzeba mieć niby działalność gospodarczą.

Zysk na czysto to z 200 zł ( ͡° ʖ̯ ͡°)

No to załóż jeżeli spełniasz wymogi, nie dziwie się że konkurencja się #!$%@? płacąc podatki. Jest to z Twojej strony sprzedaż ciągła więc powinieneś mieć DG


@ElijahBaley: @Dr_Manhattan
  • Odpowiedz
@SmieszneZakola: skarbówka raczej nie pisałaby do ciebie maila tylko poleconego wysłanego zdechłym gołębiem pocztowym


@Pangia: różnie bywa - do mnie skarbówka pisuje maile, choć częściej faktycznie dzwoni... Polecone też przychodzą, ale przy poważniejszych sprawach typu jakieś niezgodności we wpłatach.
  • Odpowiedz
@enron: na pierwszy kontakt raczej by maila nie pisali, że niby co – drogi podatniku, nie bój się, fiskus nie zrobi ci krzywdy więc nie będziemy cię poleconymi straszyć? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@enron: na pierwszy kontakt raczej by maila nie pisali, że niby co – drogi podatniku, nie bój się, fiskus nie zrobi ci krzywdy więc nie będziemy cię poleconymi straszyć? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Pangia: nie no, tu widać że ściema - wysłane formularzem allegro i do tego ten tekst o zaprzestaniu działalności ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Odniosłem się do twierdzeń
  • Odpowiedz
@SmieszneZakola: Być może to prawda, od mojej różowej jak uruchomiła legitna sprzedaż zamówili najtansze ciasto na święta i przyszły dwie baby po odbiór w wigilie rano. Nikt nigdy nie ma czasu na studiowanie paragonu, te dwie miały. Kontrola bez mandatu, ale miały ciasto na pol na koszt podatnika ;)
  • Odpowiedz