Wpis z mikrobloga

Szukam obudowy do komputera. Najważniejsze, żeby dobrze chroniła przed kurzem i była łatwa w czyszczeniu - łatwy demontaż paneli, dobry dostęp do siatek mesh, siatki na magnesach itd. na wyglądzie i wyciszeniu w ogóle mi nie zależy. Co do przepływu powietrza, to w sumie nie wiem, nigdy nie walczyłem o super niskie temperatury. Mam R5 2600 ze stockowym chłodzeniem i RX 580 od Gigabyte. Wszystko zamknięte w obudowie Zalman Z9.
Budżet to ok. 300 zł, ale jak będzie trzeba, to mogę i wydać więcej.
Kiedyś coś tam czytałem i ludzie polecali Phanteks Eclipse P400 i Corsair 4000. Obie obudowy były już w jakieś specjalnej wersji, ale nie mogę sobie przypomnieć której. Polecacie jakiś konkretny model?
#obudowa #komputery #pcmasterrace
  • 12
@Frexor: za pół ceny takiego Corsair 4000D Airflow można kupić Genesis Irid 515 (lub 513 jak ktoś ma mATX i woli mniejszą budę, sam sobie kupiłem) która ma praktycznie identyczną funkcjonalność
Zalman Z9


@Frexor: to jest duża buda. Jeżeli płyta sięga do dolnych slotów obudowy (do zasilacza) to masz płytę ATX, jeśli jest tam przerwa na 3 sloty to mATX ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jak masz płytę ATX i chciałbyś mniejszą obudowę to sprawa się trochę komplikuje.
@Frexor: samą płytę by w sumie wystarczyło zmienić, są teraz fajne płyty gamingowe mATX pod Ryzena.
Jedyne mniejsze budy pod ATX to takie z zasilaczem z przodu, np. Cooler Master Masterbox Q500L - w sumie też ciekawa propozycja i niezbyt droga