Wpis z mikrobloga

Jednym z najtrudniejszych skillów do opanowania przez programistę jest podzielność uwagi, aby kiedy scrollujesz internety podczas calla być w stanie wyłapać że ktoś mówi do ciebie i być w stanie wybudzić mózg na tyle szybko żeby odpowiedzieć zanim zaczną dopytywać czy w ogóle słuchasz. To jedna z tych rzeczy których nie uczą na bootcampach, wyrobić to można wyłącznie latami shitpostując na mirko podczas daily

#programowanie #pracait #informatyka #korposwiat
  • 57
@mag_zbc: Sama prawda xD do tego można sobie dać chwilkę na zastanowienie, o co mogło chodzić, a po zastanowieniu tłumaczyć się, że zgubiłeś okienko z rozmową i nie zdążyłeś się odciszyć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@mag_zbc: daily to spowiedź co się robiło wczoraj, ale moment dla zespołu, żeby zaplanować dzień, który przybliży go do celu sprintu. To nie status, to mały planning. Weryfikacja czy idziemy do celu i czy to co robimy ma sens. Moment na skorygowanie kierunku.
Moje scrum masterskie serce krwawi jak czytam wasze komentarze. :(
jest podzielność uwagi, aby kiedy scrollujesz internety podczas calla być w stanie wyłapać że ktoś mówi do ciebie i być w stanie wybudzić mózg na tyle szybko ż


@mag_zbc: są na to sposoby:
- yyyyy, sorry, miałem akurat telefon [zakłócenia jakieś, dziecko o coś mnie pytało w tle], możesz powtórzyć o co pytasz?
- [po dłuższej ciszy i ponowieniu wezwania, byś się wreszcie, kurna, odezwał] aj, sorry, miałem wyłączony mikrofon, już
mialem takiego menadżera, który potrafił słuchać klienta na callu, pisać smsa, przeczytać maila, wyjść z salki dopytać o coś kogoś z teamu-u, po czym wrócić i odpowiedzieć na pytanie.


@rabaRRbar: miałem takiego, który działał podobnie, ale odpowiedź na pytanie w większości wypadków w jakieś części mijała się zupełnie z celem, nie zawsze to działa wiec ( ͡° ͜ʖ ͡°)