Wpis z mikrobloga

@frow: @boleslaw_krzywosuty: @adibor: jeśli coś brzmi albo wygląda głupio, ale działa, to nie jest głupie. A Wasze przykłady pokazują, że to ewidentnie świetna, skutecznie działająca metoda. :D

Z takich technik zapamiętywania zasad matematycznych, ja pamiętam jeszcze zmianę majtek po przejściu przez rzekę.

Kiedy liczba przechodzi przez znak równości (rzekę), czyli przenosimy ją na drugą stronę równania, musi zmienić zmoczone majtki (znak), czyli zamieniamy plus na minusa
  • Odpowiedz
@frow: jestem przerażony, że doktorant fizyki może mieć takie problemy...


@TenGumis: To nie jest żaden problem, a jedna z najskuteczniejszych mnemotechnik czyli zapamiętywanie skojarzeniami i historyjkami.

Ja za to jestem przerażony, że ktoś probuje podważać czyjś dorobek naukowy i to nie po zapoznaniu się z nim, a tylko na podstawie zabawnego tweeta.
  • Odpowiedz
To nie jest żaden problem, a jedna z najskuteczniejszych mnemotechnik czyli zapamiętywanie skojarzeniami i historyjkami.


@pablosik: no spoko, ale ja tej mnemotechniki potrzebowałem przez tydzień. Przez resztę życia po prostu wiedziałem co te znaki znaczą. Tak samo jak nie potrzebowałem żadnych mnemotechnik do odróżniania plusa od minusa.
  • Odpowiedz
  • 41
Przecież tu nie trzeba nic zapamiętywać :D z tej strony z której znak jest większy, jest wieksza liczba. Z mniejszej mniejsza.. po kiego jeszcze jakieś krokodyle, pieski i parówki.
  • Odpowiedz
@frow: Chyba z 2 minuty zastanawiałem się o co chodzi bo zrozumiałem, że ona zastanawia się nad użyciem and, a >< są po to, żeby wskazać na and i bardziej zaznaczyć o które słowo chodzi XD
  • Odpowiedz
@frow: kurcze, nie rozumiem z czym jest problem i dlaczego tutaj mnemotechnika. Tam gdzie jest brak cyfry przed znakiem chodzi o liczbę większą albo mniejsza w przedziale, chyba że czegoś nie rozumiem i ma tutaj jakieś drugie dno
  • Odpowiedz
no spoko, ale ja tej mnemotechniki potrzebowałem przez tydzień. Przez resztę życia po prostu wiedziałem co te znaki znaczą. Tak samo jak nie potrzebowałem żadnych mnemotechnik do odróżniania plusa od minusa.


@zarowka12: No spoko. Tylko to nie tylko kwestia uzywania i znajomości ale też czytelności.

12 < x <
  • Odpowiedz