Wpis z mikrobloga

@lukasz_chalinski: Nie przechodź do kolejnego projektu, tylko zostaw ten na tydzień i wróć. Ten kawałek idzie tylko w góre budując jakieś tam napięcie z którego nic nie wynika. Dla mnie to 90sekund początku jakiegoś utworu urywające sie nagle. Nawet tą ścieżke z monotonnymi skrzypcami/wiodąca możesz urozmaicić bawiąc się automatyzacją choćby filtrów etc. Niby nie będzie słychać, ale buduje to aranż.
@ptasny: tak dokładnie, po tym motywie miało wejść przełamanie i uspokojenie a następnie powrót do głównego motywu. Jako, że muszę zrobić kilka próbek do gry odpuszczam to i zostawiam w takim stanie jak jest. Będą kolejne które będe na pewno dalej rozwijał. Ogólnie kiedyś robiłem tak że chciałem doszlifować kawałek perfekcyjnie i czasami siedziałem przy nim miesiąc lub dwa a nawet trzy - bezsensu. Lepiej robić więcej póki co dopóki sie
@lukasz_chalinski: jeśli dobrze rozumiem, przełamanie czyli pomysł na zmiane melodii lub umiejętne przejście z wykorzystaniem uistniejącej? bo jak mówisz o szkoleniu się w tym stylu to nic nie da tyle jak umiejetność przejscia z jednej oktawy na nute dwie wyżej. Będziesz bez końca robił takie wstępne prewki jeśli się nie nauczysz muzyki. Jak domniemam to ten rodzaj muzyki to wiele emocji i rozbudowany aranż a nie 16 ściezek odpalanyxh po koleii.
@ptasny: znam podstawy teorii, mogę zmienić tonację, po prostu na chwilę obecną nie miałem ciekawego pomysły na przełamanie tego motywu. Jest to jedna z próbkek robionych do gry - jeśli ktorąś wybiorą wtedy doszlifuję i skończę.
Ogólnie jeśli chodzi o tworzenie muzyki to raczej już coś potrafię (robiłem dla czołówki sceny hh, mam na koncie złote płyty, itd, itp)
Bardziej chodziło mi o artykulację poszczególnych instrumentów orkiestrowych i temu podobne techniki.
tak więc skoro już jesteś na wykopie ;) > (robiłem dla czołówki sceny hh, mam na koncie złote płyty, itd, itp). <
Pochwal się namiastką, choć lepiej pokaż niż się chwal :)
@ptasny: no na przykład ;) ale byli też dużo lepsi wykonawcy. Ale ogólnie mnie zaskoczyłeś - ciekawy jestem jak to znalazłeś :>Niestety dużo utworów jest niepodpisanych na YT np. No i to dawne czasy więc też rozwinąłem się znacznie wydaje mi się.