Wpis z mikrobloga

@NieistotneKto: o ile JSW narazie nic nie zarabia oficjalnie, o tyle Bogdanka ma reguralny zysk co kwartał, a obecny kurs zważywszy na ceny węgla na świecie jest niedoszacowany.
Nie po to kurs był trzymany za morde (Bogdanka) przez Grubasow, żeby teraz po 40 procentach wzorstu kończyć pompowanie ceny spółki.
Trzymaj ręce pod dupa i poki co nie sprzedawaj ani jednej spółki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@picasssss1: Ciekaw jestem nastrojów do kiedy ludzie by trzymali Bogdanke. Ona teraz poleciała, JSW się zagapiłem, wydygałem i podskoczył znowu, nie wziąłem go. Nie chcę dać takiego popisu z Bogdanką ale też nie wiem, jaki ona ma potencjał na wzrosty...
@NieistotneKto: tzn, jeśli ceny węgla koksowego będą dalej rosły to i kurs może wybić na 100pln co pewnie się stanie na wiosnę, jeśli węgiel zleci o połowę to zyski jsw i tak będą spore, a na to się nie zanosi. Odnośnie Bogdanki to ciężko mi powiedzieć, będzie nią bujać ale ma stabilniejsze fundamenty niż jsw. Bogdanki za więcej jak 45pln już bym chyba nie kupował, ale to tylko moje spostrzeżenia. Trzeba
@NieistotneKto: jak nie masz żadnej to brałbym obie, ale po aktualnej cenie 60% bogdanki, 40% jsw, głównie dlatego że szły jak po sznurku a chwilowo bognę skorekciło, co na jsw nie miało miejsca bo numeric redukował pozycję
@NieistotneKto: tak, tak jak w krypto masz arkusz zleceń tylko giełda nie jest całą dobę a 9-17 pon-pt. ale na pierwszy zakup na gpw to bym polecał coś spokojnego kupić a nie ładować się w spekułę na kopidołach z grubej rury
@affairz: a krypto to niby co jest, moim zdaniem wieksza spekuła niż całe gpw :P
@NieistotneKto: tak, aczkolwiek to co zrobisz to Twoja decyzja, ja nie naganiam na siłę bo to nie moja kasa. Masz 2 dni to wykorzystaj je na poczytanie o rynku węgla i spółkach, wtedy wyciagaj wnioski i decyduj.