Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 105
Na zdjęciu wnętrze poniemieckiej szkoły w Pile, obecnie Liceum Marii Skłodowskiej-Curie. Jest to widok bocznego wejścia dla personelu. Tym, co przykuło moją uwagę, są płytki na podłodze. Identyczny typ można było spotkać na wszystkich dworcach klejowych wybudowanych w Polsce przez Niemców - Piła, Bydgoszcz, Toruń i wiele innych, aczkolwiek teraz już często wymienione. Mniemam zatem, że te płytki te leżą tam od czasów budowy szkoły, a zatem od 1931 r. czyli 90 lat. Wyglądają w ogóle bardzo dobrze, zapewne też z uwagi na fakt, że wejście to nie jest tak mocno eksploatowane, jak wejście główne. Tam z tego co kojarzę jest inna podłoga.

W linku więcej historycznych zdjęć budynku https://fotopolska.eu/Pila/b3757,I_Liceum_Ogolnoksztalcace_im_Marii_Sklodowskiej-Curie.html

#pila #ciekawostki #ciekawostkihistoryczne #historia #budownictwo #architektura #design #kolej #pkp
pogop - Na zdjęciu wnętrze poniemieckiej szkoły w Pile, obecnie Liceum Marii Skłodows...

źródło: comment_1631899486s65bvzkv2nVvkp33zBjXzA.jpg

Pobierz
  • 29
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pablo397: nie wiem po czym wnosisz, że te płytki są z PRL ale zacytowane powyżej przykłady raczej temu przeczą.
  • Odpowiedz
@pogop: mirku mialem cala taka podloge zanim nie skułem xD

te z mojego zdjęcia są w bardzo wielu budynkach poniemieckich. Przypadek? Nie sądzę.


takie czasy prlu - jak w koncu rzucili na rynek plytki do zastapienia klepisk po deskach wyrwanych i spalonych przez armie czerwona to sie okazalo ze jest tylko jeden wzór.
  • Odpowiedz