Wpis z mikrobloga

@Janusz_w_sandalach: z ciekawości jak się czujesz w UK po tylu latach? Nie czujesz jakiejś potrzeby bycia blisko rodziny w Polsce? Udało ci się zapuścić korzenie, typu nowe przyjaźnie, założenie rodziny, zakup nieruchomości? Sam rozważałem taki scenariusz, ale jednak zostałem w Polsce i nie wiem czy dobrze zrobiłem. W UK byłem tylko turystycznie i to tylko w Londynie i na południu Anglii. Kraj ma sporo plusów ale i sporo minusów.
@Wujek_Fester: jak ta przysięga wygląda? Jaka jest procedura?

Ja dostałem belgijskie po rodzicach, którzy się o nie starali. Wystarczyło do urzędu zanieść akty urodzenia, jakieś tam inne papierki i po 3 miesiącach wezwanie po nowe dowody osobiste :D. Bez żadnych ceremonii i przysięgania.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 15
@buchowo: Od 11 lat jestem tu z rodziną a w PL tylko jakaś dalsza jest za którą jakoś nie tęsknię. Znajomości tak przyjaźni nie. Nieruchomości mam parę sztuk w PL i jedną tutaj. Obywatelstwo raczej nie zmieniło mnie. Zrobiłem je podobnie jak pisał @Wujek_Fester gdyby w przyszłości trafił się jakiś populista, chcę mieć pewność swojej emerytury.