Wpis z mikrobloga

Znalazłem auto, które chce kupić na drugim końcu świata, czyli w #norwegia
Właściciel, chyba starszy człowiek, bo nie używa nawet internetu w telefonie mówi, ze w Norwegii nie można płacić gotówka i bank nie przyjmie od niego depozytu (80k PLN). Zdziwiło mnie to, ale to Norwegia wiec dlaczego nie. Pytanie, czy spotkaliście się z takim problemem i jak go obejść? Oczywiście nie mam konta w norweskim banku. Otaguje #motoryzacja i #samochody, może jest jakiś handlarz na sali
  • 17
@zavisha: Szukałbym jakiegoś pośrednika, który nie tylko bezpiecznie kupi w Twoim imieniu, ale też zalawetuje auto, wyśle do PL i ogarnie wszystko na granicach. Z gotówką to prawda, można używać do kilku k, ale powyżej już zadawane są pytania.
@zavisha: Całkiem możliwe, że tak jest, generalnie Norwegia od jakiegoś czasu przebąkuje już o chęciach wycofania gotówki całkowicie, więc takie ograniczenia by mnie nie zdziwiły wcale ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@zavisha: nie da się zapłacić z 2 powodów. Pierwsze to to że sprzedający boi się wałka, a dwa że będzie musiał przedstawić dokumenty skąd ma nagle 160000nok i chociaż nie jest to problem nie będzie mu się chciało ogarniać wszystkiego. Jedyne wyjście to ogarnąć przez firmę, albo jechać na miejsce i czekać aż dojdzie przelew i odebrać auto. Do tego trzeba je wyrejestrować i ogarnąć resztę opłat
@PMV_Norway: plan jest jechać, zapłacić i poczekać na księgowanie. Muszę wyrejestrować auto na miejscu? Nie mogę wsiąść z tym co jest i przyjechać do PL i zarejestrować? Nigdy nie kupowałem auta za granica a tym bardziej w Norwegii
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@zavisha: no trochę lipa bo auto musisz albo przerejestrować na miejscu, co raczej się nie uda bez nr personalnego, albo wykupić tablice zjazdowe, problem tylko taki że one są na 24h więc nie ogarniesz powrotu. By wyrejestrować musisz oddać blachy więc tak czy siak trochę lipa. Ale zaraz mogę zerknąć co piszczy w trawie, znaczy w przepisach
@zavisha: Fajny pomysł na trip, jak najbardziej polecam, ale tak jak @PMV_Norway mówi, w momencie przejęcia auta musisz mieć wykupione ubezpieczenie jeśli chcesz nim nadal jechać. Można wprawdzie zamówić czerwone tablice na 24h, w nich jest zawarte ubezpieczenie oc, ale nie wiem czy jako obcokrajowiec możesz, inna sprawa, że pewnie działają tylko na terenie Norwegii a Szwecję i Polskę też jakoś musiałbyś przejechać.