Wpis z mikrobloga

Mam dłużnika z którego ciężko ściągnąć kasę bo teoretycznie nic nie posiada. Oczywiście mam odpowiedni wyrok i nakaz zapłaty. Dziś trochę poszukałem o nim i widzę że niedawno założył jednoosobową sp z o o. Ma 100 procent udziałów. Czy komornik może potraktować taką sp jako jego majątek?

#windykacja #dlugi #komornik #prawo
  • 4
@wiesiu2 to teraz Ci powiem jak w praktyce to będzie wyglądać, siedzisz? ( ͡º ͜ʖ͡º)

Komornik zajmie udziały dłużnika w spółce i git już witass się z gąska. Ale kasa nie leci, komornik nic nie może zrobić bo nie ma przepisów które by mu pozwalały. Więc zaproponuje Ci że zgodnie z prawem udziału dłużnika można sprzedać. Ale zaraz czy w ogóle ktoś to kupi, ile to jest
@ste3 dzięki za wyjaśnienie, mam tylko 4k do odzyskania, jego spółki i tak nikt nie kupi. Myślałem że z może spółka ma majątek i z niego można ściągnąć skoro ma pełny udział...
Podejrzewam że pewnie jest tam zatrudniony i pensje pobiera. Czy jest sens występować o zajęcie wynagrodzenia? To raczej niewiele kosztuje. Ma też drugą spółkę ale tam tylko połowę udziałów. Wyrok był na niego prywatnie.