Wpis z mikrobloga

Mirki nie mogę się zdecydować którego iphone 13 wybrać. Głownie chodzi o rozmiar pro/pro max. Wszystko fajnie w pro max większa bateria i większa powierzchnia robocza, ale obawiam się, że te jego waga 238g plus jak założę na niego case'a to będzie ku*wa ogromny kloc. Kolejna sprawa to korzystanie jedną ręką. W pro raczej problemu nie będzie, ale oponenta pro max raczej nie obejmę w całości. Obecnie używam Xiaomi mi9 i owszem jest on mniejszy od pro maxa, ale korzysta mi się z niego wygodnie jedną ręką. Wersja pro przemawia do mnie ze względu na komfort korzystania, ale nie wiem jak odczuje przeskok na mniejszy wyświetlacz i ogólnie mniejszy telefon ( ͡° ʖ̯ ͡°) Może ktoś z was miał podobny dylemat w poprzednich wersjach i podzieliłby się spostrzeżeniami.

Dla porównania podrzucam wymiary.

Wymiary:
Mi 9: 157.50 x 74.67 x 7.61mm
13 Pro Max: 160.8 x 78.1 x 7.7 mm
13 Pro: 146.7 x 71.5 x 7.7 mm
#apple

Który rozmiar?

  • Pro 66.7% (24)
  • Pro max 33.3% (12)

Oddanych głosów: 36

  • 9
@Wookiepuff: Ehh tez mam taki sam dylemat. Teraz mam 11 pro i nawet Belkę sobie ściągnę jedna ręka, na mieście mogę iść i bawić się bez obaw.

Z takim maxem może być problem na ulicy. Kolega ma jnny telefon takich rozmiarów to ciężko :/

Ale ta bateria i ekran przemawia jak mówisz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Przejdę się jutro do cortlandu i przymierze 12 pro oraz pro maxa i pewnie zdecyduje. Dam jeszcze potem info dla przyszłych pokoleń ( ͡ ͜ʖ ͡)
@Wookiepuff: Do Pro Max'a podchódź do telefonu którego trzeba obsłużyć dwoma rękoma (zwłaszcza z case XD).
Czasami żeby coś ogarnąć jedną ręka to trzeba się natrudzić, ale dramatu mega nie ma.
Według mnie to nie wina wagi/rozmiaru telefonu tylko średnio zaprojektowanego iOS do dużych ekranów.
Byłem dzisiaj przymierzyć telefony w cortlandzie i jednak pro max w porównaniu do mojego mi9 bardziej mi pasuje. Zwykły pro też był bardzo fajny, ale ta większa bateria mnie przekonuje. Może i będzie spory jak założę na niego case, ale myślę że to kwestia przyzwyczajenia. Dzięki wszystkim za pomoc ()