Wpis z mikrobloga

są tu Mirki pracujące w #toyota ?
całkiem sporo jest ostatnio ogłoszeń corolli 2020 które były rejestrowane w lipcu/sierpniu zeszłego roku z przebiegami od 5 do 35kkm

to są egzemplarze po samorejestracji dane pracownikom do latania, żeby wyrobić limity i pozbyć się "covidowego" stocku bo ludzie przestali jeździć i fury kupować, a salony zamknięte, czy o co chodzi?
#motoryzacja
s.....e - są tu Mirki pracujące w #toyota ?
całkiem sporo jest ostatnio ogłoszeń cor...

źródło: comment_1631653594v29nMDZPfOIFPx8dRfg4kb.jpg

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
to są egzemplarze po samorejestracji dane pracownikom do latania, żeby wyrobić limity i pozbyć się "covidowego" stocku bo ludzie przestali jeździć i fury kupować, a salony zamknięte, czy o co chodzi?


@strikingsurface: Że co? ( ͡° ͜ʖ ͡°)-
  • Odpowiedz
@strikingsurface: Raczej kupili z rabatem i sprzedają za więcej niż kupili, sam takie modele sprzedawałem z rabatem 25%, a na taxi dawali ponad 30%. Ale jeżeli zarejestrowane były na firmę to raczej wynajem długoterminowy na rok.
  • Odpowiedz
@strikingsurface: To akurat bardzo proste - Toyota ma mega spoko program pracowniczy (chyba najlepszy na rynku) i na corolle był największy rabat w 2020 i w 2019 więc u dealerów zatrzęsienie (było) tych samochodów popracowniczych. Teraz gorzej bo covid więc w tym roku same Yarisy nowe w benzynie, więc za rok i ich będzie sporo.

Toyota nie ma samorejestracji bo operuje na wspólnym stocku a sprzedaje się tego na tyle dużo,
  • Odpowiedz
@MtEden: podrążyłem temat i tu akurat nie o rabaty pracownicze, ale o najem długoterminowy 12 i 24 miesiące chodziło.

Komisy z którymi gadałem zapowiadały więcej towaru, ale oczywiście wszystko opóźnione, bo klienci nie oddają starych samochodów czekając na nowe.
W niektórych komisach/u dealerów nawet byli w stanie powiedzieć kto byl klientem końcowym,

Jak taki euro rent podpisywał kontrakt z toyota, to brał setkę takich samych, wiec koszty szły w dół, a
  • Odpowiedz
@strikingsurface: Ah, to chodzi Ci o powypożyczalniane, czasami fajne oferty, zawsze z porozkradanymi kołami dojazdowymi albo zestawami naprawczymi, zazwyczaj przebiegi do 10-20kkm i po roku sprzedane. Salony skupują to na tony od Avisu i reszty na aukcjach. 99% to nie są auta w wynajmach długoterminowych a zwykłe wypożyczalnie, więc dotarcia brak i pełen ogień od nowości ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz