Wpis z mikrobloga

Ecclestone w czerwcu 2020:

Dla Niemca, jednego z najbardziej doświadczonych zawodników w obecnej stawce, starty w zespołach środka stawki byłyby bardzo desperackim krokiem, którego z racji autorytetu, raczej nie podjąłby się żaden prawdziwy, czterokrotny mistrz świata. Dla Berniego Ecclestone’a oczywistym jest fakt, że jedynym odpowiednim krokiem dla Vettela będzie odejście na roczną przerwę.


Marko w kwietniu tego roku:

Helmut Marko, doradca sportowy Red Bulla, stwierdził, że Sebastian Vettel powinien był zrobić sobie rok przerwy od Formuły 1.

- Byłem zdania, co też wam wtedy mówiłem, iż powinien wziąć roczny urlop, uporządkować sprawy, zadać sobie pytanie czego chce. A potem... Wierzę, że w przyszłym roku Formuła 1 zaoferuje wiele możliwości. - Jednak on tego nie zrobił. Siedzi teraz w Astonie Martinie, który cierpi tak, jak Mercedes. To przecież podobne samochody. Ten jeden wyścig nie przyniósł odrodzenia.


Webber w czerwcu zeszłego roku:

Mark Webber, były zespołowy kolega Vettela z czasów Red Bull Racing, radzi mu zrobienie sobie rocznej przerwy od F1. - Myślę, że tak postąpi. Rok wolnego od F1, miejmy nadzieję, pozwoli mu zregenerować siły. Dzięki temu Sebastian odzyska chęć ponownej rywalizacji w czołówce F1

Australijczyk, bazując na własnych doświadczeniach, stwierdził że kierowcy po przekroczeniu 30. roku życia trudniej znaleźć motywację, a przez to też nie jest łatwo nakręcać ekipę wokół siebie. - Jeśli sam masz problemy z motywacją, to nie możesz wymagać od ludzi wokół, by zrobili jeszcze więcej. Możesz mieć takie oczekiwania, gdy jesteś głodny sukcesów, zmotywowany i zdyscyplinowany. Wtedy razem z teamem tworzysz jedność, bo masz cel


Może te plotki o odejściu Vettela nie są takie bezpodstawne? Może właśnie w przyszłym roku chce sobie zrobić przerwę bo np. nie jest pewny czy AM nie zrobi taczki na miarę FW42. Chce sobie zrobić roczną przerwę z możliwością powrotu w 2023.

#f1 #powrutcontent
  • 3
@Gieekaa: Na przykładzie Roberta pewne jest ze kierowca po trzydziestce możne znaleźć motywację. Vettel powinien wiedzieć ze jak Robert zadomowi się w Astonie to będzie tak jak z Villeneuvem, przynajmniej do tego zespołu nie będzie miał już drogi powrotu. Co do podziału sił to uważam ze Mercedes jak i Aston zaliczają chwilowe potknięcie i w przyszłym sezonie jeżeli nie będzie dużych spięć między kierowcami to wrócą na prostą.