Wpis z mikrobloga

w nawiązaniu do tego wpisu: https://www.wykop.pl/wpis/60378255/podpowiadam-jak-mozna-uniknac-kwarantanny-po-powro/214244767/#comment-214244767
chciałem poinformować kolegę @Rabusek i resztę, którzy korzystają lub chcieli by skorzystać z wyjątków, że niestety patent na tranzyt dzisiaj w moim przypadku niestety nie wypalił.
Wylądowałem ok 19:00 w #katowice Pyrzowice z #barcelona i niestety trafiłem na mocno pasywno-agresywnego strażnika (a dokładniej dwóch), który mi wprost powiedział, że "ten patent już nie działa", drugi obok mu tylko przytakiwał. Że musiałbym zostać na lotnisku i że nie mogę go opuścić ot tak sobie, na tranzyt z innego lotniska. Na nic zdało się pokazywanie karty pokładowej na jutrzejszy lot z Krakowa do Londynu o 7 rano za 19 zł ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ponieważ czekali na mnie żona z ojcem oraz nie miałem czasu walczyć z urzednikiem czytając na szybko całego rozporządzenia aby znaleźć dokładnie fragment na których się chcę powołać, to poleciałem szybko zrobić test na lotnisku.
Generalnie strażnik był wredny i nieugięty. Reasumując wjazd do kraju kosztowł mnie 140 + 19 (test + koszt biletu Ryanair do Londynu na jutro) = 159 zł
Na plus w całej sytuacji polecam punkt wymazu www.lab-med.pl na lotnisku. Wynik testu miałem online w mniej niż godzinę (negatywny) i zgłaszają od razu do sanepidu. Nie grzebią też głęboko w nosie.

Tak sobie myślę, że przy każdym patencie warto by było w nawiasie podać nr paragrafu z rozporządzenia, tak aby dokładnie wiadomo było na co się powoływać (ja nie miałem przy sobie niestety całego rozporzadzenia aby go cytować strażnikowi).
Jeżeli to ja jednak popełniłem jakieś błędy, to można mój przykład dopisać też, jak tego nie robić, ewentualnie jak dojechać strażnika tak aby na podstawie tego wyjątku człowieka przepuścił. Mnie się nie udało ¯\_(ツ)_/¯
#koronawirus #zalesie
SpasticInk - w nawiązaniu do tego wpisu: https://www.wykop.pl/wpis/60378255/podpowiad...

źródło: comment_1631562842kYnK0G4X6w6oN4mCrY7n9B.jpg

Pobierz
  • 24
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@SpasticInk: w moim wpisie doradzam wykłócać się już z sanepidem, sam tak robiłem i przeszedłem jako badacz informatyzacji Albanii :) strażnik nie chciał rozowej studentki puścić, wiec mnie na badacza już w ogóle pewnie by nie słuchał, wiec nawet nie próbowałem. tak samo wroce z curacao pewnie

Ogólnie się zgadzam i miałeś mega mega mega pecha po prostu, przykro mi miras. Dodam do swojego wpisu ilość ludzi którzy nie przeszli
  • Odpowiedz
@Kieres: ja tam nie chciałbym być biedniejszy o 150zl dla zasady, dobrze ze cały czas działa metoda na darmowy test PCR płacony z twoich podatków ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz