Wpis z mikrobloga

Ktoś się orientuje, skąd można podbrać, czy są gdzieś dostępne zarchiwizowane katalogi mebli PRL z zawartością jak na zdjęciu? Podane wymiary, informacje o produkcji, nr typu wszystkich wyprodukowanych modeli itp czasami na allegro się pojawiają za jakies 4 dychy, ale obecnie nie ma nic, tylko wycinki co popularniejszych modeli w google grafika.

#design #prl #meble #sztuka #wzornictwo #wzornictwoprzemyslowe
Armando103 - Ktoś się orientuje, skąd można podbrać, czy są gdzieś dostępne zarchiwiz...

źródło: comment_1631522468f1qKmFWSiSFxCb92voA9jA.jpg

Pobierz
  • 9
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Armando103: siema, jeśli nie widziałeś to na początek polecam notesy od ludzi z vintagekolektyw (posiadam 3):

https://vintagekolektyw.pl/pl/c/Notes-Kolekcjonera/36

Niestety o ile maja sporo pozycji to jeśli chodzi o info są bardzo ubogie. Też szukam czegoś lepszego (tak jak na obrazku który dodałeś)

Mam też katalog mebli prl (tom jeden z wielu) i to tyle..aktualne ceny takich to 150-250zł, szukałem po targach i wszędzie znają temat i się smieją że oszalałem jak szukam
@kurlapejter: ten notes z kolektywu to jest gówno, że hej. Na jakiś projekt szkolny by się nadawało, ale nie na książkę do wydania,z resztą na allegro sporo negatywnych opinii za to mają i słusznie, chociaż niezły pomysł na wyciągnięcie kasy od naiwniaków. To już mój prywatny katalog ze zdjęciami z każdej strony i etykietami jest 100 razy lepszy, ale brakuje mi jeszcze trochę typów krzeseł/foteli. Kupiłem ostatnio stary katalog poznański lata
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Armando103: tak jak napisałem, na początek zawsze coś, całokształtowo lipa jak jasny gwint :)

Też mam jakiś tam folder, miałem zamiar sam stworzyć coś konkretnego ale zawsze czasu brak..niemniej projekt i zamysł jakby to miało wyglądać mam ( ͡ ͜ʖ ͡)

Z tego co kojarzę też mam katalog z tej serii, ja dałem 50zł (ten sam na all był za 200..) Szukam innych ale ciężko bo
mi chodzi właśnie o konkretnie ten katalog, co ma fotki takie jak tam wkleiłem, z wymiarami, sposobem wykonania, ogólnie całkiem szczegółowy. Jakbym wiedział konkretnie co to za tytuł to bym gdzieś popytał poszukał i nawet za 3 stówy dał, jeśli by były całe lata 60-te. To powinien być zasób ogólno dostępny jako dobro narodowe zdigitalizowany, a nie żeby szukać na czarnym rynku xD
@kurlapejter: o esssu zazdraszczam tego katalogu! tak na roku 73-75 bym skończył szukanie, bo wtedy już się zaczynały robić meble dziadowskie te dla przeciętnego kowalskiego. Sprawdziłem kilka bibliotek i np w Warszawie Poznaniu są do wypożyczenia/dostępu w czytelni prawie całe lata 60-te to się będę musiał wybrać w jakiś weekend