Wpis z mikrobloga

3/50 - "Mousesports - Ready, Willing & Able"

Długo myślałem jak zredagować ten post aby nie wyjść na przesadnie jarającego się czuba, ale chyba mi się to nie uda. Mousesports Ready Wiling & Able to film, który zarówno w 2008 roku jak i dziś, wybaczcie za określenie - dosłownie #!$%@? mnie z kapci. Ciężko było by mi wskazać film który zrobił na mnie największe wrażenie bo widziałem ich tysiące, ale jeśli musiałbym jakiś wskazać, to pewnie postawiłbym właśnie na ten. W mojej własnej, subiektywnej opinii (wyraźnie zaznaczam), to po prostu film wszechczasów

Od czego by tu zacząć? Film zaczyna się doskonałym intrem które przedstawia nam listę największych sukcesów słynnej Niemieckiej organizacji esportowej Mousesports do tamtego okresu, oraz przedstawieniem wszystkich 5 graczy ówczesnego składu "myszy", i to wszystko okraszone świetną animacją stylizowaną trochę na listy gończe rodem z czasów dzikiego Zachodu

Po intrze rozpoczyna się fragpart, i tutaj zaczyna się prawdziwa jazda. Pierwszym wielkim atutem tego filmu jest doskonale zmiksowana ścieżka muzyczna. Dobór muzyki w tym filmie jest tak dobry, że tak naprawdę do samych napisów końcowych ciężko oderwać wzrok

Kolejną mocną stroną tego filmu jest montaż ujęć. Autorzy zadbali o to aby wszystkie były nagrane w wysokiej liczbie klatek - zwróćcie uwagę jak płynnie wyglądają sekwencje w zwolnionym tempie. To co jednak robi na mnie największe wrażenie to jak już wspomniałem montaż samych ujęć - widzimy jakąś akcję z widoku pierwszej osoby, po czym w imponujący sposób pojawia nam się płynny najazd kamery z zupełnie innej perspektywy. Warto na to zwrócić uwagę, ponieważ nagranie tego typu ujęcia mając do dyspozycji soft z 2008 roku było sprawą naprawdę nie łatwą, a gra sama w sobie dawała bardzo prymitywne i ograniczone opcje nagrywania tego typu ujęć.
Kiedy dodamy do tego wszystkiego świetny color grading filmu czy takie bajery jak podmianki nieba na "fajniejsze" to naprawdę ciężko uwierzyć, że ten film ma już 13 lat.

Kilka słów o samej drużynie - Mousesports z 2008 to absolutnie jedna z topowych drużyn na świecie, z którą niejednokrotnie mierzyła się nasza "Złota piątka".

Sławy całemu filmowi dodaje ponura historia związana z niekwestionowaną gwiazdą tego zespołu, Antonio "Cyx" Daniloskim, który w 2010 roku zginął w tragicznym wypadku w Lüdenscheid w Niemczech. Był to potężny cios dla całej Niemieckiej sceny CS-a, jestem święcie przekonany, że ten gość byłby wielką gwiazdą w erze CSGO, zresztą - sami możecie zobaczyć, że w tym filmie najwięcej akcji jest jego, to świadczy o tym, że chłopak miał niesamowity talent do gry i przez długi okres był motorem napędowym "myszy"

Autorami wyżej wymienionego dzieła są dwaj Niemcy - Marco 'moswanted' Steiner & Michael 'kaLa' Weicker. Prawdę mówiąc, nie potrafiłem znaleźć żadnej innej produkcji obu panów. Cóż, jeżeli to był ich jedyny film - wjechali na scenę z buta ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nie przedłużając już, zapraszam was na seans tego fenomenalnego filmu, oraz przypominam o obserwacji tagu #gamingmovies jeżeli podoba wam się to co tutaj wrzucam i opowiadam!

Ps. pozwolę sobie oznaczyć w poście osobno mirka @Sheio gdyż w poprzednim wpisie wrzucił w komentarzu m.in. ten film, już wtedy uśmiechnąłem się pod nosem wiedząc co będzie tematem kolejnego wpisu - masz świetny gust miras ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#csgo #cs16 #counterstrike #filmyzgier #moviemaking
nn1upl - 3/50 - "Mousesports - Ready, Willing & Able"

Długo myślałem jak zredagowa...
  • 10
z którą niejednokrotnie mierzyła się nasza "Złota piątka".


@nn1upl: Zawsze będę miał bekę z finału IEM gdzie grali dwa razy dust2 czyli najlepszą mapę mouz. Dobrze, że później wyeliminowali takie patologie z turniejów.
@nn1upl to chyba jednak bije film o mousesports na łeb, film wykonał Dager były gracz khaotic.

Szkoda że nie da się wyrwać tego na youtubie w 720p bo w dniu premiery robił robotę i można powiedzieć że zmiótł całą scene fragmovie w tamtym czasie
magiol - @nn1upl to chyba jednak bije film o mousesports na łeb, film wykonał Dager b...
to chyba jednak bije film o mousesports na łeb, film wykonał Dager były gracz khaotic.

Szkoda że nie da się wyrwać tego na youtubie w 720p bo w dniu premiery robił robotę i można powiedzieć że zmiótł całą scene fragmovie w tamtym czasie


@magiol: Nie wiem czy widziałeś, ale jeśli nie to odsyłam Cię do tego wpisu, ANNIHILATION II pojawił się na tagu jako drugi film
https://www.wykop.pl/wpis/60340059/2-50-annihilation-ii-tej-produkcji-z-2009-roku-nie/

Natomiast co do tego
@nn1upl: Poszukuje od dawna takiego jednego fragmovie, może posiadasz, albo będziesz kojarzył. Niestety mam mało informacji na jego temat: był o niemieckim klanie, w soundtrack było na pewno pendulum oraz pod koniec kings of leon - pyro, na końcu wiem, że była akcja jak gość (TT) zostaje sam na nuke pilnując paki i stoi w rogu BSa pod gniazdem a dwóch Ct zeskakuje i oboje patrzą kurnik, ostatecznie chwile patrzy im
Poszukuje od dawna takiego jednego fragmovie, może posiadasz, albo będziesz kojarzył. Niestety mam mało informacji na jego temat: był o niemieckim klanie, w soundtrack było na pewno pendulum oraz pod koniec kings of leon - pyro, na końcu wiem, że była akcja jak gość (TT) zostaje sam na nuke pilnując paki i stoi w rogu BSa pod gniazdem a dwóch Ct zeskakuje i oboje patrzą kurnik, ostatecznie chwile patrzy im się w